2017-03-14T10:12:18+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

26-letni ostrołęczanin podrabiał markową odzież i prowadził hodowlę konopi indyjskich [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Na terenie posesji zajmowanej przez 26-letniego mieszkańca Ostrołęki funkcjonariusze policji zabezpieczyli plantację konopi indyjskich oraz produkcję podrabianej odzieży renomowanych marek.

Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali funkcjonariusze operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

- Policjanci posiadali informację, że młody mieszkaniec Ostrołęki na terenie naszego powiatu podrabia odzież znanych markowych firm. „Operacyjni” ustalili także, że w miejscu podrabiania odzieży ostrołęczanin posiada uprawę konopi indyjskich. Ostateczna realizacja sprawy została zaplanowana na ubiegły piątek – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wtedy to funkcjonariusze zatrzymali samochód osobowy ekskluzywnej marki, którym kierował około 26 – letni ostrołęczanin. W trakcie czynności okazało się, że żmudna praca policjantów przyniosła oczekiwany efekt. W bagażniku auta, którym poruszał się mężczyzna znajdowało się kilkadziesiąt koszulek znanych marek sportowych z podrobionymi znakami towarowymi.

Następnie „operacyjni” wraz z mężczyzną udali się do wcześniej wytypowanego miejsca na terenie naszego powiatu, gdzie miała znajdować się plantacja konopi indyjskich i produkcja podrabianej odzieży. Po raz kolejny ustalenie funkcjonariuszy okazały się trafne.

- W wyniku przeszukania wskazanego domu i przylegających do niego pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli kolejnych kilkadziesiąt koszulek oraz kilka par spodni z podrobionymi znakami towarowymi oraz urządzenia służące do ich produkcji. W trakcie dalszych czynności  policjanci w jednym z pomieszczeń ujawnili kilka krzaków konopi indyjskich oraz ponad 10 gram marihuany. Plantacja znajdowała się w namiocie i była wyposażona w osprzęt w postaci lamp i system nagrzewczo – wentylacyjny. Zarówno podrabiana odzież,  sprzęt służący do jej produkcji, jak i narkotyki zostały zabezpieczone. Ponadto policjanci zabezpieczyli także mienie ruchome w postaci pojazdu, którym poruszał się mężczyzna. Ostrołęczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W sobotę zostały mu przedstawione zarzuty z art. 305 ust 1. Ustawy Prawo Własności oraz art. 62 ust 1 i art. 63 ust. 1 Ustawy O Przeciwdziałaniu Narkomanii – mówi mł. Asp. Żerański.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostrołęckiej komendy.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również