2017-08-09T11:05:59+02:00 eOstroleka.pl 2 1 6 50%
Kościół i społeczeństwo,

33. PPŁ na Jasną Górę: Różaniec to nie tylko "stara babka" [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
3
3
0
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ma za sobą ósmy dzień pielgrzymowania. Podczas mszy świętej w Klwowie pątnicy mogli wysłuchać przejmującego kazania o modlitwie różańcowej. Dziś kolejne kilometry przed pielgrzymami.

Pielgrzymi, pokonali wczoraj odcinek 35 km. Cały dzień świeciło intensywne słońce. Ostatni etap  był prawdziwą drogą krzyżową, ponieważ pątnicy szli jednym z trudniejszych odcinków wiodącym przez pola i lasy. Nocowali w dwóch miejscowościach: Zychorzynie i Jastrzębiu, należących do diecezji radomskiej, w województwie mazowieckim. Na jednym z postojów, w miejscowości Klwów, w Parafii pw. Św. Macieja Apostoła, uczestniczyli we Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Homilia dotyczyła modlitwy różańcowej.

- Kiedy przychodzi październik i zaczynamy tematy mówiące o różańcu, to często widzę skwaszone miny: "uuu, znowu różaniec". Jak się pytam z czym Ci się różaniec kojarzy to ktoś powie, że ze starą babką czy moherowymi beretami, jeden nawet mi powiedział, że ze śmiercią i pogrzebem. Czasami tak jest, że ludziom kojarzy się, że to nudna modlitwa. To jest dzisiejsze podejście do różańca, ale dzięki tej modlitwie wielu ludzi uprosiło zdrowie, nawrócenie, pojednanie - mówił ks. Artur Damiański.

Dziś pobudka miała miejsce o godz. 5.00, wymarsz o 6.00. Po Eucharystii, w Gowarczowie pielgrzymka uda się do Końskich, a stamtąd na nocleg do miejscowości Modliszewice, Sierosławice i Kazanów; do przejścia mają ok. 36 km.

Szerszą relację z pielgrzymki znajdziesz na facebookowym profilu PPŁ - tutaj.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.