2018-09-12T18:40:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

50. obrady samorządu powiatowego: Nowe zadania drogowe, zmiany w statucie i powiatowych finansach [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Jubileuszowa, 50. sesja Rady Powiatu zaowocowała kilkoma istotnymi uchwałami dotyczącymi m.in. nowych inwestycji drogowych, zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej oraz zmianami w statucie powiatu. Zapraszamy do obejrzenia naszego podsumowania sesji oraz retransmisji wideo.

50. sesja Rady Powiatu w Ostrołęce odbyła się w środę, 12 września. Radni podjęli siedem uchwał. Najważniejsze z nich dotyczyły konkursu na realizację zadań drogowych dofinansowywanych w ramach narodowego programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W naborze projektów, który obowiązuje do 15 września, każdy powiat zgłosić może po 2 inwestycje. Dofinansowanie każdej z nich sięgnąć może nawet do 3 mln złotych. Łącznie na ten cel polski rząd przeznaczyć chce 1 mld zł.

Do konkursu starosta ostrołęcki zgłosić chciał przebudowę drogi na terenie gminy Olszewo-Borki i Kadzidło. Na listę rezerwową trafiło także trzecie zadanie z gminy Myszyniec. Aby jednak samorząd powiatu mógł zadania te wpisać na listę konkursową konieczne było podjęcie stosownych uchwał przez rady gmin.

- Gmina Olszewo-Borki uchwałę podjęła pod koniec sierpnia, Myszyniec na początku września, a Kadzidło, na które czekaliśmy jeszcze dziś do godziny 8:30, uchwały nie dostarczyło. W związku z tym zdecydowaliśmy o rekomendacji inwestycji rezerwowej zaplanowanej wspólnie z gminą Myszyniec – mówi starosta Stanisław Kubeł.

Na mocy podjętej dziś uchwały powiat przeznaczy dodatkowe 15 tysięcy złotych dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, które funkcjonują przy ulicy Celnej w Ostrołęce. Radni przegłosowali także „porządkową” uchwałę dostosowującą statut powiatu ostrołęckiego do nowelizacji ustawy o samorządzie. Zgodnie ze zmianami począwszy od nowej kadencji, powołana zostanie komisja do spraw skarg, petycji i wniosków. Nowelizacja ustawy o JST (Jednostki Samorządu Terytorialnego) przewiduje także możliwość składania projektów uchwał przez grupę mieszkańców.

Rada Powiatu wyraziła dziś także zgodę na zwiększenie o kwotę 600 tysięcy złotych środków dla Zarządu Dróg Powiatowych, zmniejszeniu wymiaru godzin dla dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Myszyńcu oraz dokonano zmian w budżecie powiatu i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.