2017-03-14T19:00:21+01:00 eOstroleka.pl 2 1 4 75%
Region,

7 milionów złotych unijnej dotacji dla Ostrowi Mazowieckiej, Legionowa, Opinogóry i Broku

fot. Michał Słaby/mazovia.pl
3
1
2
Ostrów Mazowiecka, Legionowo, Opinogóra i Brok otrzymają dotacje w łącznej wysokości 7 milionów złotych na realizację inwestycji. Połowa z tych środków przeznaczona zostanie na remont, konserwację i przebudowę zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej.

Kolejne unijne środki trafiają do beneficjentów z terenu województwa mazowieckiego. Dzięki 2,6 mln zł dotacji, już pod koniec 2017 r. w Legionowie będą funkcjonować dwa nowe parkingi „Parkuj i Jedź”. Z kolei ponad 3,5 mln zł zostanie przeznaczone na przebudowę, remont i konserwację zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej. Do gminy Brok trafi natomiast prawie 600 tys. zł dofinansowania na remont i wyposażenie sali widowiskowej domu kultury. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze unijne fundusze planuje przeznaczyć na aranżację ekspozycji w oranżerii.

DWA PARKINGI „PARKUJ I JEDŹ” W LEGIONOWIE
Ponad 2,6 mln zł wsparcia ze środków unijnych otrzyma Legionowo na budowę dwóch parkingów „Parkuj i Jedź”. Powstaną one przy ulicach Piaskowej i Szwajcarskiej, w sąsiedztwie przystanku kolejowego PKP Legionowo Piaski oraz przystanków autobusowych linii ZTM Warszawa. Już pod koniec tego roku przy ul. Piaskowej zostanie oddanych do użytku 25 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, a także 20 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Z kolei przy ul. Szwajcarskiej powstanie 190 miejsc postojowych dla samochodów, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych i 120 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów.
 
Tytuł projektu: Budowa parkingów typu "Parkuj i Jedź" w gminie Legionowo jako element poprawy jakości infrastruktury transportowej miasta i rozwoju zbiorowych form transportu w Obszarze Metropolitalnym Warszawy
Beneficjent: Gmina Miejska Legionowo
Całkowita wartość projektu: 3 343 004,70 zł
Kwota dofinansowania: 2 674 403,76 zł
Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza
 
 OCHRONA ZABYTKOWEGO BUDYNKU „JATEK” W OSTROWI MAZOWIECKIEJ
 
Już w połowie przyszłego roku w Ostrowi Mazowieckiej zostanie oddany do użytku zabytkowy budynek „Jatek”. Ponad 3,5 mln zł unijnych środków zostanie przeznaczonych na jego przebudowę, remont i konserwację. Docelowo w odrestaurowanym obiekcie będą odbywać się imprezy kulturalne, wystawy, konferencje, a także przedstawienia teatralne i koncerty. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Ostrowskim Stowarzyszeniem „Ludzie z Pasją” z miejscowości Drewnowo-Ziemaki.
 
Tytuł projektu: Ochrona zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych
Beneficjent: Miasto Ostrów Mazowiecka
Całkowita wartość projektu: 5 049 325,44 zł
Kwota dofinansowania: 3 523 524,37 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe
 
ROZWÓJ OFERTY KULTURALNEJ W GMINIE BROK
 
Do gminy Brok trafi prawie 600 tys. zł unijnego dofinansowania na remont i wyposażenie sali widowiskowej domu kultury przy ul. Pułtuskiej 22. Zakupione zostanie wyposażenie sali i zaplecza, m.in. oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, zestaw multimedialny do projekcji filmów czy podesty sceniczne. Dodatkowo w ramach inwestycji przygotowana zostanie podstrona internetowa, na której będzie można znaleźć historyczne fotografie, a także odbyć wirtualny spacer po obiektach. Partnerami projektu będą Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku i Kółko Rolnicze w Laskowiźnie.
 
Tytuł projektu: Rozwój oferty kulturalnej Gminy Brok dzięki dostosowaniu i udostępnieniu nowej przestrzeni wykorzystywanej na cele kulturalne
Beneficjent: Gmina Brok 
Całkowita wartość projektu: 836 544,92 zł
Kwota dofinansowania: 580 562,17 zł
Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe
 
ARANŻACJA EKSPOZYCJI W ORANŻERII MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE
 
Dofinansowanie trafi również do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Ponad 300 tys. zł unijnych funduszy muzeum przeznaczy na aranżację ekspozycji w oranżerii. W ramach projektu przeprowadzone zostaną przebudowa i remont, a także przygotowanie pomieszczeń do pełnienia funkcji sal ekspozycyjnych muzeum. Przestrzeń podzielona zostanie na trzy oddzielne ekspozycje: sala A – historia oraz przeznaczenie, sala B – architektura i rozwiązania techniczne oraz sala C – prace archeologiczne. Dodatkowo powstanie sala S – salka edukacyjno-interaktywna. W ramach projektu zostaną także wykonane tablice informacyjne i pamiątkowe. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Muzeum Niepodległości w Warszawie i Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~iks , 10:36 15-03-2017,   -
A władze Ostrołęki niszczyć potrafią a dotacje zdobyć to już WIELKI problem. Trzeba w urzędzie miasta więcej stołków dla ,,słusznych" politycznie na zasadzie BMW. WSTYD  PANIE PREZYDENCIE TO PAN RZĄDZI W OSTROŁĘCE A NIE MAMĄTOW, GRABOWSKI CZY APACZ CZARTORYJSKI.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:33 15-03-2017,   -
[quote=iks ]A władze Ostrołęki niszczyć potrafią a dotacje zdobyć to już WIELKI problem. Trzeba w urzędzie miasta więcej stołków dla ,,słusznych" politycznie na zasadzie BMW. WSTYD  PANIE PREZYDENCIE TO PAN RZĄDZI W OSTROŁĘCE A NIE MAMĄTOW, GRABOWSKI CZY APACZ CZARTORYJSKI. [/quote]
Trzeba zmienić przyznających to dotacje się znajdą. Przyznający chcą u nas zmienić władze miasta, więc chyba ich zmienimy.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~iks , 10:36 15-03-2017,   -
A władze Ostrołęki niszczyć potrafią a dotacje zdobyć to już WIELKI problem. Trzeba w urzędzie miasta więcej stołków dla ,,słusznych" politycznie na zasadzie BMW. WSTYD  PANIE PREZYDENCIE TO PAN RZĄDZI W OSTROŁĘCE A NIE MAMĄTOW, GRABOWSKI CZY APACZ CZARTORYJSKI.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również