2017-01-28T09:08:41+01:00 eOstroleka.pl 2 1 6 83.3%
Ostrołęka,

„Widoczni na drodze” w MZK Ostrołęka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. MZK Ostrołęka
5
1
0
Uczniowie klas trzecich z dwóch ostrołęckich podstawówek wzięli udział w kolejnej odsłonie spotkania realizowanego w ramach akcji „Bezpieczny & Niechroniony” realizowanego wspólnie przez MZK Ostrołęka i Komendę Miejską Policji w Ostrołęce.

Wtorkowe spotkanie odbywające się w zajezdni MZK przy ulicy Kołobrzeskiej było trzecim z cyklu działań realizowanych w ramach akcji „B&N”. Odbywało się ono pod hasłem „Widoczni na drodze”. W spotkaniu udział wzięło około 80-ciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 10.

Projekt „B&N”, którego partnerem jest Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrołęce ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz propagowanie noszenia odblasków.

Uczniowie mieli okazję przyjechać autobusem do siedziby MZK, gdzie w sali wykładowej pracownicy spółki omówili z nimi zasady bezpiecznego i kulturalnego podróżowania środkami komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wytłumaczyli natomiast jak bezpiecznie poruszać się po drodze publicznej, jak przejść przez jezdnię i jak być widocznym po zmroku.

Dzieci otrzymały ulotki na temat pożądanych zachowań w komunikacji miejskiej, elementy odblaskowe: kamizelki oraz przywieszki. Było to kolejne spotkanie promujące wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Programem objęte są dzieci klas I-III wszystkich ostrołęckich szkół podstawowych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również