2018-03-01T15:27:09+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 33.3%
Ostrołęka,

Akademia ku czci Danuty Siedzikówny „Inki” w ZSZ nr 3 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
2
0
W czwartek, 1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce odbyła się uroczysta akademia ku czi Danuty Siedzikówny „Inki” bohaterskiej sanitariuszki, jednej z ofiar bestialskich egzekucji dokonywanych przez aparat władzy komunistycznej.

W ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, społeczność szkolna ostrołęckiej „trójki” przygotowała wyjątkową akademię, której uczestnicy oddali hołd Danucie Siedzikównie „Ince” oraz innym Niezłomnym. Dzielna sanitariuszka ma w gmachu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 swoje wyjątkowe miejsce. To tu, przed niedawną reformą oświaty, znajdowało się Gimnazjum nr 2, noszące imię „Inki”.

Uroczysta akademia ku czci Żołnierzom Wyklętym była, jak co roku, okazją do podsumowania i oficjalnego rozstrzygnięcia konkursu wiedzy o Danucie Siedzikównie „Ince”. W tym roku po raz pierwszy uczniowie ostrołęckich szkół zmagali się także w konkursie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który zadedykowano bohaterskiej sanitariuszce.

W spotkaniu, które poprzedziło nabożeństwo w intencji Żołnierzy Wyklętych udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu miasta, dyrektorzy szkół, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele rodziny Danuty Siedzikówny „Inki”.

Wieczorem na skwerze Ofiar Terroru Komunistycznego odbędą się dalsze uroczystości związane z upamiętnieniem Żołnierzy Wyklętych.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.