2017-03-21T12:42:58+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Akcja „Wymiany ciepła” w Ostrołęce wystartowała [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
0
2
W arkadach pod DH Kupiec zawisł dziś wieszak z ubraniami. Można tu zostawić swoje stare ciuchy, które przydać się mogą osobom bezdomnym i potrzebującym.

Osoby potrzebujące, bezdomne lub ubogie zgłaszają się po pomoc do różnych instytucji, ale często czują się skrępowane. Z wieszaka, który dziś zawisł przy DH Kupiec w Ostrołęce mogą zabrać ubrania w każdej chwili i beż bez żadnego pośrednika. Każdy może też przyjść ze swoimi niepotrzebnymi już ubraniami czy obuwiem i zostawić je na wieszaku.

Ostrołęcki wieszak zrobiło kilku chłopców, podopiecznych Zakładu Poprawczego w Laskowcu pod okiem opiekuna – kowala Piotra Kossakowskiego. Jego pomysłodawczynią jest Wanda Piersa, wychowawczyni z ośrodka.

– Chłopcom spodobał się pomysł i chętnie  zaangażowali się w pracę nad wieszakiem. Był on spawany i kuty z elementów stalowych, został też pomalowany. Chłopcy cieszyli się, że mogą  zrobić coś dobrego dla innych. - mówi Wanda Piersa.

Akcja rozpoczęła się w USA, ale szybko trafiła do Polski. Wieszaki „Wymiany ciepła” stoją już w kilkudziesięciu polskich miastach. W akcję włączają się samorządy, instytucje publiczne i firmy. Nie jest to jednak inicjatywa odgórna, ale społeczna – każdy może wziąć w niej udział albo też zainicjować ustawienie kolejnych wieszaków i spróbować znaleźć miejsce takiej wymiany.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 13:47 21-03-2017,   -
Szkoda, że nikt na to nie wpadł przed zimą (dobrze, że była w miarę łagodna), ale i tak fajny pomysł :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gościnne , 17:41 21-03-2017,   -
Super pomysł  oby więcej takich akcji☺
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 13:47 21-03-2017,   -
Szkoda, że nikt na to nie wpadł przed zimą (dobrze, że była w miarę łagodna), ale i tak fajny pomysł :)
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również