2018-08-08T09:30:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Alpakoterapia w ŚDS Czarnowo [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Goworowie
0
0
0
Karol i Perła – pogodne i przyjazne alpaki oraz ich opiekunka, Natalia Gąska odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie. Zajęcia z alpakoterapii stanowiły przyjemne oderwanie od codzienności dla osób niepełnosprawnych korzystających z oferty terapeutycznej ośrodka w Czarnowie.

Dla wychowanków ŚDS spotkanie z alpakami było pierwszym w życiu kontaktem z tymi zwierzakami. Dlatego też zajęcia rozpoczęła krótka prezentacja alpak – Karola i Perły. Natalia Gąska opowiedziała uczestnikom o zwyczajach zwierząt, o tym co jedzą, jak się nimi opiekować i jak je pielęgnować. Pierwszego dnia zajęć wychowankowie ŚDS zadawali mnóstwo pytań, ale na kolejnym spotkaniu role się odwróciły i to pani Natalia sprawdzała co udało im się zapamiętać.

Tego dnia alpaki mogły także skosztować pysznej „zupy” przygotowanej specjalnie dla nich przez osoby niepełnosprawne. W skomponowanym z wielkim zaangażowaniem daniu nie zabrakło siana, zielonej trawy, marchewki oraz specjalnej karmy. Każda z osób biorących udział w terapii mogła poczęstować Karola lub Perłę przygotowana przez siebie mieszanką dostępnych składników. Dowodem na to, jak pyszne okazał się przygotowany poczęstunek niech będzie fakt, ze każda z miseczek opróżniona została do końca.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również