2017-09-11T12:14:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Polska,

Atrakcje na wesele - czym zaskoczyć gości?

0
1

Atrakcje dla gości są w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem przyjęcia weselnego. Jeszcze dziesięć lat temu, nikt nie pomyślałby, na przykład, o budce fotograficznej ustawionej gdzieś w holu, która posłuży do robienia zdjęć do księgi z życzeniami. Dzisiaj taka budka to już standard. Oto 9 atrakcji, którymi możemy zaskoczyć naszych gości.

 

Gołębie, wystrzały konfetti z armat lub śpiewacy operowi - urozmaicenie uroczystości ślubnej

Jeszcze do niedawna nikt nie myślał o zatrudnianiu na dzień ślubu śpiewaka operowego, skrzypków, a nawet całego kwartetu smyczkowego. Dzisiaj takie rzeczy są na porządku dziennym. Ich zadaniem jest nie tylko urozmaicenie ceremonii, ale wywołanie większych emocji u gości. Do tego wszystkiego dochodzą wystrzały z armat pełnych konfetti lub puszczanie gołębi.

Księga gości - stały element wesel

Na każdym weselu pojawia się dzisiaj księga gości. Jest to element, który pozwala na pozostawienie nie tylko śladu po sobie, ale przede wszystkim złożenie jeszcze raz życzeń parze młodej, w bardzo trwały sposób. Księgi gości występują w różnej postaci, od najprostszej, zwykłej książki do wpisywania życzeń, aż po wymyślne ramki, gdzie możemy wkładać swoje liściki z życzeniami.

Fotobudka - nieodłączna atrakcja podczas przyjęcia

Dzisiaj nie ma już prawie wesela, na którym by nie zagościła budka do robienia zdjęć. Jest to bardzo dobry pomysł na zajęcie gości i zachęcenie ich do zrobienia niepowtarzalnej pamiątki do naszego albumu. Fotobudka jest też bardzo dobrym dopełnieniem księgi gości. Takie zdjęcia nierzadko wklejane są do księgi i uzupełniane życzeniami. To bardzo dobra forma zabawy, zważywszy na to, że do dyspozycji mamy cały arsenał fikuśnych czapek, peruk i innych zabawnych gadżetów.

Pokaz sztucznych ogni - w nową drogę życia, jak w Nowy Rok

Pokaz sztucznych ogni zawsze był i będzie bardzo widowiskowy. To idealny moment, aby podkreślić jeszcze raz całe zdarzenie, jakie miało miejsce tego dnia i zdobyć kilka bezbłędnych ujęć do naszego albumu ślubnego. Nie jest to niestety tania sprawa, ponieważ taki pokaz potrafi kosztować 180 zł za minutę. Warto też pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnej firmy, która zapewni najwyższą jakość i bezpieczeństwo podczas pokazu.

Puszczanie lampionów, wianków na wodzie lub balonów

W dalszym ciągu popularne jest puszczanie lampionów. Pomimo ewentualnego zagrożenia, jakie za sobą niosą, pary dość często decydują się na ich zakup i wypuszczenie w powietrze. Lampiony bywają jednak dość problematyczne, ponieważ nie każdy z gości dobrze radzi sobie z jego obsługą. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się być puszczanie wianków na wodzie, do tego jednak niezbędne jest jezioro. Najwygodniejsze i najmniej problematyczne okazują się być balony ledowe, wypełnione helem. To dużo bezpieczniejsze rozwiązanie i do tego o wiele tańsze.

Fontanna czekoladowa i candy bar - kącik dla łasuchów

W ostatnim czasie atrakcje takie, jak fontanna czekolady i candy bar robą bardzo dużą furorę. Jest to coś, co jeszcze na dobre nie weszło w spis weselnych atrakcji, ale zaczyna pojawiać się coraz częściej na salach, na których organizowane są przyjęcia. Teoretycznie, stoły uginają się od dobrego jedzenia, ale praktycznie, goście zawsze szukają czegoś nowego. Czymś takim jest właśnie candy bar. Ponadto, słodkie stoły to świetne rozwiązanie na przyjęciach, podczas których, wśród dorosłych, bawią się również dzieci.

Zabawy na weselu - czas na karaoke

Na weselu możemy zaobserwować wiele zabaw. Jedne z nich są ciekawsze, drugie są tak często spotykane, że nie wzbudzają w ogóle zainteresowania. Wodzireje prześcigają się w pomysłach, lecz nie zawsze wychodzi to na dobre. Warto więc zastanowić się nad karaoke. Zwłaszcza, jeśli zaproszeni goście są rozrywkowi i mają dystans do siebie.

Wielkie podświetlane napisy - idealna oprawa do zdjęć

Modne stały się też ostatnimi czasy wielkie, podświetlane napisy "LOVE", "ONA I ON" albo "MIŁOŚĆ", które tworzą tło do zdjęć dla naszych gości. Dzięki nim, możemy liczyć na dodatkowe, ciekawe ujęcia w swoim albumie, które podkreślą niepowtarzalny klimat naszej imprezy.

Animatorzy - coś dla najmłodszych

Na weselu bawią się nie tylko starsi, ale są też często na nim dzieci. Aby nie czuły się one osamotnione lub znudzone, warto pamiętać o tym, żeby i im zapewnić dawkę rozrywki. To wpłynie nie tylko pozytywnie na same dzieci, ale też na zabawę ich rodziców. W takim przypadku warto zatrudnić wykwalifikowanych animatorów, którzy zajmą się najmłodszymi i zorganizują dla nich ciekawe zajęcia.

Gdzie szukać atrakcji dla weselnych gości?

W internecie jest wiele portali, na których znajdziemy ogłoszenia z atrakcjami dla naszych gości. Jednym z nich jest Wedding.pl, na którym znajdziemy nie tylko atrakcje dostępne pod tym adresem https://wedding.pl/inspiracje/atrakcje-na-wesele/, ale również inspiracje ślubne, kamerzystów, fotografów i wiele innych przydatnych informacji.

Więcej o: