2018-01-10T20:58:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Awaryjne lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Około 19.20 doszło do awaryjnego lądowania samolotu Polskich Linii Lotniczych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Maszyna lecąca z Krakowa z impetem miała uderzyć podwoziem o płytę lotniska.

Z nieoficjalnych informacji serwisu Fly4Free wynika, że w samolocie nie wysunęło się przednie podwozie. Samolot uderzył kadłubem w ziemię. Na szczęście nie ma ofiar. Trwa akcja ratunkowa, na miejsce zmierza już minister transportu i przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Znamy też oficjalny komunikat w tej sprawie:

- Dziś około godz. 19:20  samolot Bombardier Dash Q400 Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował awaryjnie na Lotnisku Chopina. Pasażerom nic się nie stało. Zostali przewiezieni z samolotu do salonu VIP, gdzie zostali otoczeni opieką. Lotnisko Chopina zostało zamknięte na 4 godziny (do ok. 23:30). Wszystkich pasażerów i osoby oczekujące na przylot prosimy o kontakt z przewoźnikiem obsługującym dany lot. Sytuacja jest pod kontrolą. Prosimy bezwzględnie podporządkowywać się poleceniom policji oraz służb zabezpieczających - informuje Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Lotnisko Chopina będzie zamknięte do godz. 23.30.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.