2019-01-22T10:39:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

„Betlejemska dobranocka dla babci i dziadka" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0
W czwartek 17 stycznia babcie i dziadkowie uczniów Szkoły Podstawowej w Zalasiu mieli okazję przez chwilę poczuć się dziećmi. Wspólnie ze swoimi wnuczętami obejrzeli wyjątkową "Betlejemską dobranockę dla babci i dziadka" w wykonaniu najmłodszych dzieci z przedszkola, specjalnie przygotowaną na tę okazję pod czujnym okiem wychowawczyń - mgr Magdy Gwiazdy i mgr Krystyny Ogniewskiej.

Czas okresu Bożego Narodzenia był świetną okazją do przypomnienia sobie przez babcie i  dziadków wzruszającej historii narodzin Jezusa Chrystusa, zwłaszcza w wykonaniu ich wnucząt. Było anielsko i słodko - goście w prezencie otrzymali niezwykły lokalny przysmak - kurpiowskie pierniczki.

Ponad 60 zaproszonych dostojnych gości rozmawiało również z policjantami z posterunku policji w  Łysych na aktualny ostatnio temat coraz częstszego okradania osób starszych. Dzielnicowy st. asp.  Waldemar Gwiazda dokładnie opowiedział o próbach oszustwa seniorów metodą"na wnuczka", aby ostrzec i zapobiec ewentualnym tego typu sytuacjom.

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka uświadomiła z pewnością uczniom Szkoły Podstawowej w Zalasiu, że o najstarszych członków rodzin należy dbać szczególnie. Na różne sposoby. Jak mówi przysłowie: lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również