2018-02-23T10:30:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Bezwzględny rozbój na 69-letnim mężczyźnie. Sprawca trafił do aresztu

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
12 lat pozbawienia wolności – taka kara grozi 30-letniemu ostrołęczaninowi zatrzymanemu pod zarzutem dokonania rozboju na 69-letnim mężczyźnie. W chwili zatrzymania sprawca był pijany. Ukrywał się na poddaszu jednego z bloków w Ostrołęce.

Do rozboju doszło w czwartek, 22 lutego w jednym z bloków na terenie Ostrołęki. Jak wynika z relacji poszkodowanego, 69-letniego mieszkańca naszego miasta, około 30-letni mężczyzna pod groźną pobicia zażądał od niego wydania pieniędzy. Gdy senior odmówił, napastnik przytrzymując mu ręce wyrwał mu z kieszeni pewną sumę pieniędzy a następnie uciekł.

- Dzielnicowi natychmiast podjęli czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa. W ich wyniku ustalili adres podejrzanego mężczyzny, jednak nie było go w tym czasie w mieszkaniu. Pomimo tego mundurowi w dalszym ciągu kontynuowali poszukiwania sprawdzając, m.in. cały teren bloku oraz rejony przyległe. Ich działania doprowadziły ostatecznie do zatrzymania mężczyzny – relacjonuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zatrzymany to 30 – letni mieszkaniec naszego miasta, ukrywał się na poddaszu bloku. W trakcie zatrzymania był pijany. Alkomat wykazał u niego ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego rozboju. 30 – latek przyznał się do jego popełnienia i w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Przestępstwo te jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12 – dodaje adp. Żerański.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.