2018-11-14T15:17:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Brutalne napady na stacje benzynowe. Leszek M. stanie przed ostrołęckim sądem

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com
REKLAMA
0
0
0
Napadał na stacje benzynowe i stosował przemoc wobec pracowników stacji - nie pozostanie bezkarny. Niedawno ostrołęcka prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec Leszka M. Niedługo stanie on przed ostrołęckim sądem.

- W dniu 29 października 2018r. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Rejonowego w Sierpcu akt oskarżenia przeciwko Leszkowi M., któremu zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw dotyczących napadów na stacje benzynowe KPN „Orlen”. Jak ustalono w toku śledztwa oskarżony wchodził do budynku stacji, stosował przemoc wobec pracowników. W kilku przypadkach wykręcał im ręce, rzucał na podłogę, popychał. Zdarzało się, ze groził natychmiastowym użyciem przemocy. Podczas napadów rabunkowych posługiwał się przedmiotem przypominającym broń palną, którą kierował w stronę pokrzywdzonych. Po zastraszeniu pracowników zabierał pieniądze z kas fiskalnych. Leszek M. działał na terenie województwa mazowieckiego i kujawsko – pomorskiego. W okresie od grudnia 2017r. do maja 2018r. dopuścił się dwunastu rozbojów oraz trzech przestępstw gróźb karalnych kierowanych wobec pokrzywdzonych w celu zmuszenia ich do niepowiadamiania organów ścigania o dokonanych rozbojach i zapewnienia sobie bezkarności - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Wobec Leszka M. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.