2017-11-22T16:05:39+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Budowa bloku kryjówką dla zabójcy

REKLAMA
fot. KWP Radom
REKLAMA
0
0
0
48-letni mężczyzna w maju uciekł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za zabójstwo. Ukrywał się przed policją często zmieniając miejsce pobytu. Jako ostatnie na miejsce schronienia wybrał sobie budowę bloku w Piasecznie. Tu też został zatrzymany i trafił do aresztu.

Kilka dni temu płońscy policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań Osób ustalili, że w Piasecznie na terenie budowy bloku może przebywać mężczyzna poszukiwany listem gończym przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga. Mundurowi z Płońska wszystkie czynności wykonywali przy wsparciu funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu.

Poszukiwany listem gończym 48-latek w maju uciekł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo swojej konkubiny. Mężczyzna uciekł w czasie odbywania prac poza terenem więzienia. Od tego czasu ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce pracy oraz pobytu.

Gdy policjanci weszli na teren budowy w Piasecznie musieli działać bardzo ostrożnie i zabezpieczyć wszystkie ewentualne drogi ucieczki poszukiwanego. Został zatrzymany i przewieziony do KPP w Płońsku. Posiadał przy sobie prawo jazdy innej osoby. Zgodnie z wyrokiem, za przestępstwo, którego się dopuścił w 2010 roku ma jeszcze do odsiedzenia blisko 5 lat. Jednak w związku z ucieczką kara może mu zostać przedłożona o kolejne 2 lata.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.