2019-02-20T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Powiat ostrołecki,

Carvingowe zajęcia z mistrzami w ZSP w Łysych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0
Grupa uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Łysych wzięła udział w warsztatach z carvingu. Zajęcia poprowadzili mistrzowie carvingu 2018 - Dominika Sadowska i Paweł Sztenderski.

Uczestnikami kursu było 18 uczniów ZSP w Łysych. Szkolenie realizowane było w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia zawodowego w powiecie ostrołęckim“ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prowadzącymi szkolenie byli wykwalifikowani instruktorzy carvingu Dominika Sadowska i Paweł Sztenderski - Mistrzowie Świata w Carvingu z 2018 (Culinary World Cup – Luxembourg). Celem kursu było zapoznanie kursantów z wiedzą na temat carvingu, przekazanie wiedzy praktycznej jak i teoretycznej  oraz zachęcenie do ćwiczenia nowych umiejętności  z dziedziny carvingu, które mogą zapewnić dalszy rozwój i sukces na rynku pracy.

Program kursu rozpoczął się od krótkiego wstępu teoretycznego, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się o narzędziach niezbędnych do rzeźbienia, rodzajach cięć oraz sposobie zabezpieczania wykonanych prac z warzyw i owoców. Zniecierpliwieni uczestnicy jak najszybciej chcieli przejść do działania i spróbować swoich sił podczas wycinania. Wykonywali m.in. liście z cukinii, dekoracje z papryczek pepperoni oraz motyw tajski na melonie, który jest dosyć prostym wzorem, natomiast bardzo efektownym, co przyczyniło się do dużego entuzjazmu wśród uczniów. Innym ćwiczeniem były także ptaszki miłości wykonywane z cykorii i białej rzodkwi, chryzantema z kalarepy, aster z buraka, szyszka z marchewki, motyw kwiatowy na jabłku. Kurs kończył się egzaminem sprawdzającym nabyte podczas całego szkolenia umiejętności. Uczniowie stworzyli na arbuzach motywy tajskie, a na koniec skomponowali piękne kompozycje z wcześniej wyciętych elementów.

Każdy uczeń otrzymał książkę „Sztuka Carvingu. Kurs Podstawowy. Podręcznik do ćwiczeń“ autorstwa Pawła Sztenderskiego i Dominiki Sadowskiej. Jest to najnowsza pozycja na polskim rynku dotycząca sztuki carvingu, wydana w 2017 roku. Kursanci wykazali się sporymi umiejętnościami i niebywałą chęcią pracy. Każdy z uczestników kursu otrzymał zaświadczenie ukończenia szkolenia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 w sprawie kształcenia ustawicznego Dz.U. z 2014 poz. 622.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.