2011-04-13T08:37:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
,

CBŚ zatrzymało liderów kibiców z Warszawy i Elbląga

fot. policja.pl
1
Policjanci z CBŚ zatrzymali 21 osób, podejrzanych o handel narkotykami, rozboje i ściąganie haraczy. Wśród nich jest dwóch liderów kibiców z Warszawy i Elbląga.

Policjanci CBŚ, współpracując z Prokuraturą Okręgową Warszawa - Praga, rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, która rozprowadzała od kilku miesięcy narkotyki w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce - na terenie województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Członkowie tej grupy, jak ustalono, brali też udział w wymuszeniach rozbójniczych i rozbojach.

Po zebraniu niezbędnych informacji przystąpiono, na zlecenie prokuratury, do działania. Prawie 300 podzielonych na grupy policjantów, z Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP i jednostek SPAT z Olsztyna, Gdańska i Warszawy, weszło do wytypowanych wcześniej mieszkań na terenie czterech województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i łódzkiego.

Zatrzymano 21 członków grupy, w wieku od 24 do 40 lat, w tym 30-letniego Marka H. i 32-letniego Daniela W. - liderów grup kibiców z Warszawy i Elbląga.

Podczas akcji w mieszkaniach zatrzymanych zabezpieczono narkotyki, znaczne sumy pieniędzy, amunicję i broń.

Prokuratura Okręgowej Warszawa - Praga wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym

[źródło: policja.pl]

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gienia , 12:42 17-05-2011,   -
To chyba nie wszyscy aresztowani w tej sprawie?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~gienia , 12:42 17-05-2011,   -
To chyba nie wszyscy aresztowani w tej sprawie?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również