eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Charytatywna akcja funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Przytułach Starych

drukuj |
Tagi: Zakład Karny w Przytułach Starych ZK Przytuły Stare zbiórka pieniędzy Kamerun ks Aleksander Aoudi Golike
fot. eOstrołęka.pl
fot. eOstrołęka.pl
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Przytułach Starych prowadzili charytatywną akcję zbiórki funduszy dla potrzebujących dzieci w Kamerunie. Zebrane środki za pośrednictwem ks. Aleksandra Aoudi Golike trafią do najbiedniejszych regionów Afryki.

Akcja w ZK w Przytułach Starych prowadzona była w dniach od 3 do 7 kwietnia. Dzięki zebranym środkom ks. Aleksander Aoudi Golike mógł zakupić dla swoich podopiecznych między innymi: obuwie, odzież, żywność, przybory szkolne.

Edukacja w Kamerunie jest niezwykle ważnym elementem życia dzieci i młodzieży, dzięki niej mogą zmienić i poprawić swój los. Dlatego też znaczna część pomocy kierowana jest właśnie na naukę. Ksiądz Aleksander (ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży oraz doktoryzował się w Polsce) pod swoją kuratelą ma około 20 dzieci.

Afryka jest niebezpiecznym zakątkiem świata. Kamerun boryka się z różnymi konfliktami przez co w niektórych jego rejonach prowadzone są operacje militarne. W krajach ościennych również często dochodzi do walk zbrojnych, w szczególności na tle etnicznym. W najgorszej sytuacji znajdują się dzieci, które w wyniku walk zostały sierotami. Takimi właśnie dziećmi zajmuje się ks. Aleksander. Szacuje się, że około milion dzieci w tym kraju straciło jedno albo obydwoje rodziców.  Marzeniem księdza Golike jest otwarcie świetlicy dziennej dla tych dzieci, w której mogłyby uczyć się, odrabiać lekcje oraz zjeść posiłek. Pragnie zapewnić podopiecznym jak najlepsze warunki i pomoc w różnych aspektach ich życia, a teraz funkcjonariusze Służby Więziennej Zakładu Karnego w Przytułach Starych dołożyli małą cegiełkę do tego szczytnego celu.

1001-100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.10 s.