2018-05-24T21:29:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Co może być przeszkodą podczas starania się o pożyczkę?

REKLAMA
REKLAMA
0
0

Otrzymanie pożyczki nie zawsze jest tak łatwe, jak się wydaje. Niektóre osoby mają z tym większy problem, aniżeli inne. Jednak nawet w tych bardziej skomplikowanych przypadkach, można znaleźć instytucję, która udziela wsparcia finansowego. W jakich okolicznościach jest to nieco trudniejsze niż zwykle?

Nieodpowiedni wiek

Osoby, które są za młode lub też mają zbyt zaawansowany wiek, mogą mieć problem, by uzyskać pożyczkę. Wiele banków zwraca na to uwagę i stawia pewne wiekowe ograniczenia. Dlatego wyjściem z takiej sytuacji jest znalezienie instytucji, która patrzy bardziej przychylnie na takich klientów. Chodzi na przykład o studentów, czy emerytów, którzy też przecież często są zmuszeni do pożyczania gotówki.

Szczególnie takie osoby powinny sprawdzić listę firm, w których w grę wchodzi pożyczka bez ograniczeń wiekowych. Istnieje większa szansa, że w takich miejscach zyska się potrzebną gotówkę. Dzięki temu można przyspieszyć cały proces i oszczędzić sobie niepotrzebnej frustracji związanej z odmowami w kolejnych placówkach.

Zadłużenie i zła historia kredytowa

Kolejną przeszkodą, która utrudnia zaciągnięcie pożyczki, jest bieżące zadłużenie. Osoby, które mają już na swoim koncie niespłacone kredyty, mogą mieć ogromny problem z wzięciem kolejnych. Przeszkadzać może zła historia kredytowa w BIK, która świadczy między innymi o nieterminowości w spłatach. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że to, co dla jednych firm jest nie do przyjęcia, dla innych będzie do zaakceptowania.

Warto zatem poszukać pożyczkodawcy, który spojrzy przychylnym okiem na taką osobę. Natomiast należy wiedzieć, że takich firm nie ma zbyt dużo, ale na pewno uda się znaleźć taką, która zaakceptuje tę dość skomplikowaną sytuację. Liczyć trzeba się natomiast z tym, iż taka pożyczka czasem może być nieco droższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku czystej historii kredytowej, ponieważ pożyczkodawca ponosi nieco większe ryzyko. Kiedy jeszcze można mieć trudności z uzyskaniem wsparcia finansowego?

Brak regularnych przychodów

Z pewnością nie każdy może pochwalić się regularnymi wpływami na rachunek bankowy. Takie osoby mogą mieć trudności, ubiegając się o pożyczkę. Do tego grona dochodzą również ci, którzy nie mają umów o pracę, a jedynie zlecenia lub umowy o dzieło podpisywane na krótki okres. W takich przypadkach można mieć problem, aby otrzymać kredyt.

Jednak tutaj z pomocą przychodzą inne instytucje finansowe niż banki, które udzielają kredytów także takim osobom. W grę wchodzą często chwilówki, które można szybko spłacić wraz z otrzymaniem kolejnej wypłaty na konto bankowe od swojego pracodawcy. Należy sprawdzić, które z takich firm przyznają środki osobom będącym w takiej sytuacji, aby mieć pewność, że nie tracimy niepotrzebnie czasu i energii.

Powyższe przykłady dotyczą całkiem sporej rzeszy osób. Czasem bezskutecznie starają się one uzyskać potrzebne środki, co wynika w dużej mierze z nieznajomości rynku. Istotne jest bowiem to, aby sprawdzić wcześniej, gdzie łatwiej jest dostać pożyczkę osobie, której historia kredytowa nie jest tak nieskazitelna lub też wiek nie pozwala, na zaciągniecie kredytu w banku. Co ważne, nie ma sytuacji bez wyjścia. Dlatego, nawet jeśli wydaje się, że sprawa jest z góry przegrana, to warto jednak dobrze przejrzeć oferty firm udzielających pożyczek. W internecie znaleźć można rankingi, z których jasno wynika, do kogo warto zwrócić się w konkretnym przypadku.