2017-10-31T12:33:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 9 0%
Ostrołęka,

Czartoryski nie stanie przed komisją

REKLAMA
REKLAMA
0
9
9
Najlepszy komentarz
~gosc , 12:40 31-10-2017,   100%
ciekawe co z tego poseł mniał a może też ma jakoś kamienice w warszawie
odpowiedz   •   oceń :  
Poseł Arkadiusz Czartoryski nie będzie zeznawał przed komisją, która bada reprywatyzację kamienicy z lokatorami przy Nabielaka 9 w Warszawie. Podczas dzisiejszych obrad wniosek o przesłuchanie posła z Ostrołęki został odrzucony głosami większości członków. O przesłuchanie Czartoryskiego wnioskował poseł PO Robert Kropiwnicki.

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann twierdzi, że decyzję o przejściu kamienicy przy Nabielaka 9 z własności miasta do "czyścicieli kamienic" podjął poseł Czartoryski, ówczesny sekretarz stanu w MSWiA.

-  To Arkadiusz Czartoryski swoją decyzją spowodował przekazanie kamienicy na Nabielaka 9 "czyścicielom kamienic" - dowodził podczas konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Według niego, te fakty miał próbować przedstawić dziś poseł Robert Kropiwnicki, członek komisji reprywatyzacyjnej. Ten zgłosił wniosek o przesłuchanie posła Arkadiusza Czartoryskiego, ale większość członków komisji odrzuciła wniosek. Przeciwko przesłuchaniu Czartoryskiego było 5 członków komisji, za - 3.

Komisja wciąż obraduje, a efekty obrad możemy oglądać w ogólnopolskich telewizjach. Do sprawy wrócimy.
Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc , 12:40 31-10-2017,   100%
ciekawe co z tego poseł mniał a może też ma jakoś kamienice w warszawie
odpowiedz   •   oceń :  
~Dyniogłowy , 12:49 31-10-2017,   100%
Proszę. Nie tacy rumiani święci jak ich malują. Dlaczego sam nie chciał zeznawać? Idealna okazja by publicznie pokazać, że nie ma się nic do zarzucenia.
odpowiedz   •   oceń :  
~??? , 13:19 31-10-2017,   -
A powinien, czemu nie chcieli go dać do zeznań? To bez sensu.
odpowiedz   •   oceń :  
~kurp , 13:30 31-10-2017,   100%
tak kolesie ratują kolesiów , obawy przed prawdą pisiorki też brały udział w prywatyzacji kamienicw Warszawie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:36 31-10-2017,   100%
Arek, ile wziąłeś?
odpowiedz   •   oceń :  
~PIS.to.let , 15:57 31-10-2017,   100%
Powinien dać przykład Pani Prezydent Warszawy i sam się zgłosić. Może przy okazji opowiedział by o przejęciu EMG w Szepietowie przez Miśka Przekręta albo o przekształceniu PGO w betoniarnię.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:02 31-10-2017,   100%
Są rzeczy których Panu niezapomniany,  ta jest jedną z nich.....
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:04 31-10-2017,   -
Poseł Arkadiusz Czartoryski wydał oświadczenie w związku z opiniami Sławomira Neumanna i Roberta Kropiwnickiego z Platformy Obywatelskiej, jakoby to on osobiście stał za przekazaniem kamienicy na Nabielaka 9 w Warszawie tzw. "czyścicielom kamienic". Dziś na obradach komisji ds. reprywatyzacji odrzucono wniosek o przesłuchanie Czartoryskiego.

Nazwisko ostrołęckiego posła Arkadiusza Czartoryskiego pojawiało się dziś wiele razy podczas obrad sejmowej komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie. Rozpoczęło się już przed obradami, gdy Sławomir Neumann stwierdził na konferencji prasowej, że to Arkadiusz Czartoryski swoją decyzją spowodował przekazanie kamienicy na Nabielaka 9 "czyścicielom kamienic". Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Poniżej oświadczenie posła Arkadiusza Czartoryskiego.

W związku z pracami sejmowej komisji weryfikacyjnej deklaruję, że stawię się przed komisją w każdym czasie. To jest obowiązek każdego uczciwego obywatela. Jak każdy czekam także na stawienie się przed komisją wiceprzewodniczącej PO H. Gronkiewicz Waltz.
W związku z decyzją z roku 2006 oświadczam że,
1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydając decyzję w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, związane było wcześniejszym rozstrzygnięciem Samorządowego Kolegium Odwoławczego.
2. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie stwierdziło nieważność orzeczenia Prezydium Rady Narodowej miasta Warszawy o nacjonalizacji budynku co spowodowało, że Skarb Państwa nie legitymował się prawem własności do budynku znajdującego się w Warszawie przy ul. Nabielaka 9.
3. Decyzja SKO była dla prowadzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji postępowania wiążąca. Oznacza to, że ministerstwo było związane tym rozstrzygnięciem. Takie postępowanie było regułą MSWiA.
4. Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 12 maja 2006 nie została zaskarżona przez żadną ze stron postępowania.

Dziś Robert Kropiwnicki zgłosił wniosek o przesłuchanie posła Arkadiusza Czartoryskiego, ale większość członków komisji odrzuciła wniosek. Przeciwko przesłuchaniu Czartoryskiego było 5 członków komisji, za - 3. Przewodniczący komisji Patryk Jaki przyznał, że w przyszłości będzie głosował za wezwaniem na świadka posła Czartoryskiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~iyui]uy , 11:15 01-11-2017,   100%
zdradzieckie mordy i kanalie nie stają przed komisją.....
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.