2017-06-29T10:03:29+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Czerwin: Po uderzeniu pioruna spłonęła stodoła [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSP Czerwin
REKLAMA
0
0
0
41 strażaków przez ponad 6 godzin gasiło wczoraj pożar stodoły, do którego doszło w wyniku uderzenia pioruna. Straty spowodowane pożarem oszacowano na kwotę około 80 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w środę, 28 czerwca w trakcie burzy, która przetoczyła się przez nasz region. Około godziny 23:15 w wyniku uderzenia pioruna zapalił się dach stodoły w miejscowości Czerwin. Do udziału w akcji gaśniczej zadysponowano łącznie 8 zastępów strażackich.

- Po przybyciu na miejsce zastaliśmy płonący dach stodoły, w której przechowywane były bele siana oraz drobny sprzęt rolniczy. Na płonącą konstrukcję podano łącznie 7 prądów wody. W wyniku pożar spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu, kilkadziesiąt bel siana oraz sprzęt rolniczy. Łączne straty oszacowano na kwotę około 80 tysięcy złotych. W trakcie pożaru nikt nie odniósł obrażeń – poinformował nas Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Akcja gaśnicza w której uczestniczyło łącznie 41 strażaków trwała ponad 6 godzin. Z ogniem walczyło 8 zastępów strażackich z Ostrołęki, Malinowa, Czerwina, Troszyna, Goworowa i Suchcic.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również