2017-12-04T12:51:42+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Członkowie zespołu „Mazowsze” z wizytą w Szkole Podstawowej w Lipnikach [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Przedstawiciele jednego z największych na świecie zespołów artystycznych gościli w Szkole Podstawowej w Lipnikach. 22 listopada uczniowie i nauczyciele mieli zaszczyt spotkać się z przedstawicielami Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”: - reżyserem spektaklu „Magiczna podróż”- Zbigniewem Kułagowskim  oraz - aktorem Piotrem Macalakiem, odtwórcą głównej roli w tymże spektaklu.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli fragmenty nagrania z premiery widowiska „Magiczna podróż”, która odbyła się poprzedniego dnia. Spektakl ten prezentuje regiony Polski, używając różnych form artystycznych i w doskonały sposób przedstawia bogactwo naszych „małych ojczyzn”. Zaprezentowano różnorodne formy taneczne, stroje ludowe, niespotykane już instrumenty muzyczne oraz ciekawostki o regionach naszego kraju. Artyści z „Mazowsza” przybliżyli kulisy organizacji widowiska i powszedni dzień pracy członków zespołu. W niezwykle ciekawy sposób omówili dzień pracy aktorów i tancerzy kadry „Mazowsza”.

Reżyser, prezentując region kurpiowski w spektaklu, wykorzystał na scenie palmy kurpiowskie, wykonane przez nauczycieli szkoły. Zbigniew Kułagowski złożył pisemne podziękowanie za wykonanie palm od dyrektora zespołu „Mazowsze” – Jacka Bonieckiego.

Fotografie na scenie zespołu „Mazowsze” -  Jan Drzewiecki
Fotografie w SP w Lipnikach – Sławomir Dymarczyk

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również