2018-03-22T09:20:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Cztery strażackie interwencje przy wypalaniu traw

REKLAMA
fot. sxc.hu
0
1
0
W ciągu minionej doby strażacy z Ostrołęki czterokrotnie wyjeżdżali do gaszenia pożarów związanych z wypalanie traw. Przypomnijmy, proceder ten jest bardzo niebezpieczny i zagrożony jest wysokimi grzywnami.

We wczorajsze akcje gaśnicze związane z wypalaniem traw zaangażowanych było łącznie pięć zastępów strażackich. Pożary odnotowano w Zabielu (gmina Rzekuń), Szczawinie (gmina Goworowo) i dwukrotnie w Ostrołęce, przy ulicy Bohaterów Westerplatte.

Okres wczesnej wiosny to czas kiedy gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw i nieużytków. Tego typu zdarzenia wiążą się głównie z celowym wypalaniem. Pożary te są niebezpieczne dla życia i zdrowia zarówno ludzi jaki i zwierząt, zagrażają środowisku naturalnemu i zabudowaniom. Dym powstały w wyniku wypalania utrudnia podróżowanie samochodem poprzez ograniczenie widoczności.

Zaangażowane do działań zastępy mogą być potrzebne w innym miejscu, gdzie bezpośrednio zagrożone będzie życiu i zdrowie ludzkie.

Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne, może też to skutkować utratą dopłat bezpośrednich z Unii Europejskiej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również