2018-03-03T10:30:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 6 16.7%
Region,

Dąbkowski: Będą lepsze warunki pracy

REKLAMA
Mirosław Dąbkowski
REKLAMA
1
5
0
Dyrektor ostrołęckiego Meditransu Mirosław Dąbkowski podpisał umowę na na budowę budynku wraz z zapleczem dla potrzeb stacji wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej. Trudno było ukryć mu zadowolenie z tego faktu - jest to bowiem potężna inwestycja.

Ostrowska stacja zespołów ratowniczych zostanie wybudowana nieopodal szpitala, a wydatna pomoc uzyskana została z budżetu wojewódzkiego. Dotacja na ten cel wyniosła 1,7 mln zł. Dlaczego konieczne było pobudowanie nowej stacji?

- W tej chwili wynajmujemy lokale od podmiotu prywatnego i wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. W przyszłości będziemy mogli przeznaczyć je na inne cele, m.in. na poprawę bezpieczeństwa pacjentów powiatu ostrowskiego. W obecnej sytuacji nie będziemy pewni przyszłości, czy ten podmiot wynajmujący będzie z nami współpracował na zawsze czy też wypowie nam umowę, dlatego też trudno było mówić o jakichś nakładach na infrastrukturę - wyjaśniał dyrektor Meditrans Ostrołęka Mirosław Dąbkowski.

Co zostanie zrealizowane w ramach umowy? Oddajemy głos dyrektorowi Dąbkowskiemu:

- Nowa siedziba spowoduje lepsze warunki pracy dla pracowników, a to ma przełożenie na ich sprawność działania. Będą też garaże dla karetek, dlatego nasze samochody będą z większą niezawodnością wyjeżdżały. Jak wiadomo, obecnie na terenie Polski występują siarczyste mrozy, a to ma wpływ na sprawność samochodu - wymienia.

Relację z podpisania umowy znajdziesz w naszym serwisie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.