2017-09-30T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 5 40%
Ostrołęka,

Do trzech razy sztuka? Mieszkańcy i radny w sprawie remontu ul. Blachnickiego

REKLAMA
REKLAMA
2
3
1
Najlepszy komentarz
~E , 17:48 30-09-2017,   -
Reprezentacyjna, nie reprezentatywna
odpowiedz   •   oceń :  
Ulica Blachnickiego (dawniej Berlinga) w Ostrołęce nie należy do najbardziej reprezentatywnych ulic miasta, głównie przez nawierzchnię drogi. Zauważa to radny Michał Skowroński, ponownie zwracając się do prezydenta z prośbą o remont tej części miasta. Czy tym razem skutecznie?

Mieszkańcy Ostrołęki już w poprzednich latach zwracali się do radnych z prośbą o interwencję w sprawie ulicy Berlinga. Obecnie ulica zmieniła nazwę - nosi imię ks. Franciszka Blachnickiego - ale nawierzchnia jezdni pozostała taka sama. Krótko mówiąc: wygląda to kiepsko, a jeździ się po tym jeszcze gorzej.

- Ulica Blachnickiego jest obok ulicy Sikorskiego główną arterią komunikacyjną na osiedlu Centrum. Mieszczą się również przy niej dwie duże szkoły, co dodatkowo potęguje ruch na tej ulicy. Stan nawierzchni z roku na rok pogarsza się i należałoby podjąć działania w celu gruntownego remontu lub przebudowy tej ulicy - podkreśla radny Skowroński.

Co ciekawe, radny Michał Skowroński w tej sprawie pisał do prezydenta także przy planowaniu budżetu na 2016 i 2017 rok. W obu przypadkach odpowiedź była taka sama: projekt miał być przeanalizowany i brany pod uwagę przy pracach nad budżetem miasta. Niestety, w obu przypadkach rozwiązanie nie było pomyślne. Do trzech razy sztuka? Przekonamy się gdy prezydent Janusz Kotowski odpowie na pismo radnego. Ma na to 14 dni.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~E , 17:48 30-09-2017,   -
Reprezentacyjna, nie reprezentatywna
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.