2018-03-17T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Dobroński: Społeczność kurpiowska to fenomen!

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Prof. Adam Czesław Dobroński był jednym z laureatów Kurpików 2017. W swoim przemówieniu podkreślił, że Kurpie to wyjątkowy region, głównie za sprawą ludzi, jacy zamieszkują te tereny. Zaapelował też o stworzenie nowej monografii Kurpiowszczyzny.

- Ta społeczność to fenomen. Dużo o niej wiemy, ale na pewno nie wszystko. Zostały jeszcze tematy czekające na opracowanie bardziej szczegółowe, a przede wszystkim brakuje nam przede wszystkim nowej, dużej monografii Puszczy Zielonej. Dostrzegam wielu historyków, najwyższa pora się zebrać i tę monografię poczynić. Weźmy się do roboty i zróbmy tę nową monografię - mówił prof. Adam Czesław Dobroński na gali rozdania Kurpików.

Jak przyznał, sam jest Kurpiem, a Ostrołęka nie jest mu obca.

- Kurpiem to ja jestem to ja jestem z urodzenia, tylko Kurpiem Białym. Nie muszę się wysilać, by przypomnieć, że w Ostrołęce bywam rzeczywiście często, mam tu wielu przyjaciół - stwierdził.

Prof. Adam Czesław Dobroński urodził się  1 listopada 1943 w Ostrowi Mazowieckiej – to polski polityk i samorządowiec, historyk, poseł na Sejm II kadencji. Relację z gali Kurpików 2017 znajdziesz w naszym serwisie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.