2017-05-11T10:12:40+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Ostrołęka,

"Dokąd zmierzasz, kulturo?" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
1
0
Takie pytanie zadawali sobie uczestnicy spotkania z ks. prof. dr hab. Witoldem Kaweckim. Wykładowca UKSW odwiedził Ostrołękę, gdzie przeprowadzona została merytoryczna debata.

Podczas swojego wykładu ksiądz profesor podkreślił, że jesteśmy społeczeństwem konsumeryzmu, a coraz częściej dziś możemy spotkać obrazek młodzieży nie rozstającej się z elektroniką. Powiedzenie "jaki człowiek taka kultura, jaka kultura taki człowiek" znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czym tak naprawdę jest kultura?

- Wejście w przestrzeń aktywności działania myślenia, wypowiadania się człowieka, wyrażania siebie. Definicja kulturowa, która spośród ośmiuset mi najbardziej utkwiła z tyłu głowy to, paradoksalnie - nie dlatego, że jestem księdzem, ta z Księgi Rodzaju. Bóg stworzył warunki, by człowiek czynił sobie ziemię poddaną, czyli zaczął działanie kulturotwórcze - mówił ks. prof. dr hab. Witold Kawecki.

Spotkanie z wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się w środę 10 maja w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również