2017-07-06T10:00:20+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Dokonali rozboju na 14-latku. Grozi im 12 lat więzienia

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Sprawne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pozwoliły na zatrzymanie dwóch mężczyzn do sprawy rozboju na 14 - letnim chłopcu. Ostatecznie jeden z nich usłyszał zarzut dokonania rozboju. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 21:00 na terenie powiatu ostrołęckiego. Do 14 -latka, jego kolegi i koleżanki w podobnym wieku podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zaczął szarpać i grozić chłopcu. Ostatecznie mężczyzna używając przemocy z kieszeni bluzy zabrał nastolatkowi telefon komórkowy, po czym obydwaj uciekli w nieznanym kierunku.

Nastolatek o całym zdarzeniu zawiadomił policję. W sprawę natychmiast zaangażowali się funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy ciągu niespełna dwóch godzin ustalili dwóch podejrzanych.

W trakcie przeszukań miejsca zamieszania jednego z mężczyzn, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli skradziony telefon, który po wykonanych czynnościach został zwrócony właścicielowi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodszemu z mężczyzn zarzutu dokonania rozboju.

Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również