2017-05-11T16:21:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Dzień Europejski w Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Gimnazjum nr 1
REKLAMA
2
0
0
Gimnazjum nr 1 stało się dziś centrum Europy. Na kilka godzin sala gimnastyczna zamieniła się w wielką, niezwykle gwarną i barwną arenę, na której swoje stoiska miały wszystkie kraje Starego Kontynentu. Uczniowie każdej klasy mogli odbyć swój własny Eurotrip.

Podróżowanie ma w sobie wiele uroku. Pozwala zwiedzić wybrane miejsce na świecie, jest relaksujące i przyjemne. Nade wszystko jednak stwarza możliwość podpatrywania, jak żyją ludzie w innych krajach, co lubią, czym się pasjonują, jaką kulturę stworzyli.

- Dziś sami sobie zorganizowaliśmy szansę na poznanie Europy. Kilka tygodni wcześniej każda klasa wylosowała jedno z państw Starego Kontynentu, które miała zaprezentować na swoim stoisku w Dniu Europejskim. Ograniczeniem mógł być jedynie brak wyobraźni, ale na to nie narzekamy. Wszyscy spisaliśmy się na medal i pokazaliśmy to, co w wylosowanych przez nas krajach najlepsze. Bawiliśmy się  świetnie, degustowaliśmy tradycyjne dla danych części Europy potrawy, "zwiedzaliśmy" każdy kraj i możemy śmiało stwierdzić, że Europa stała się nam dziś bliższa. - czytamy na stronie Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce

Przez cały czas trwania imprezy trwało również głosowanie na klasę, która najlepiej wykonała swoje zadanie. Każdy uczeń oraz nauczyciel mógł oddać swój głos.

Laureatami zostali:

I miejsce - Francja, klasa IIIi (126 głosów)

II miejsce - Hiszpania, klasa IIIb (83 głosy)

III miejsce - Belgia, klasa IIa (67 głosów)


Pomysłodawcami Dnia Europejskiego byli nauczyciele języków obcych z Gimnazjum Nr 1.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również