2017-04-13T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Dzień Języka Niemieckiego w ZSZ nr 2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
1
Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich przygotowali dla swoich kolegów ciekawą prezentację krajów niemieckojęzycznych połączoną z konkursem wiedzy o kulturze i zwyczajach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zobaczcie jak przebiegał Dzień Języka Niemieckiego w ostrołęckiej „Dwójce”.

W piątek, 6 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbył się Dzień Języka Niemieckiego, adresowany przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. I oni właśnie, obok nauczycielek języka niemieckiego, czuwających nad prawidłowym przebiegiem scenariusza, byli współorganizatorami tego dnia. Uczniowie wykonali na tę okazję barwne plakaty oraz ciekawe i dowcipne prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane szerokiemu gronu uczniowskiemu zebranemu na auli szkolnej. Recytowali także wiersze w języku niemieckim.

Głównym punktem programu był konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas I B, I F, I Iw, I Sw, I ISw i I RWe. Uczniowie startowali w grupach dwu- i trzyosobowych i każda grupa w dziesięciu rundach miała udzielić odpowiedzi na dziesięć pytań. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczyły dwie dogrywki, nie obyło się więc bez dużych emocji. Uczniowie startujący w konkursie byli mocno dopingowani przez koleżanki i kolegów zebranych na auli.

Ostateczne wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: uczennice klasy I B w składzie: Patrycja Bachmura, Marta Zalewska, Natalia Zaniewska;
II miejsce: uczennice klasy I F w składzie: Marta Domarad, Olga Kamińska, Patrycja Kiljańska;
III miejsce: uczniowie klasy I Iw w składzie: Natalia Wolny, Cezary Rutkowski.

Konkurs stanowił zwieńczenie Dnia Języka Niemieckiego. Laureaci konkursu otrzymali z rąk wicedyrektora Jerzego Klonowskiego dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Wszystkie prezentacje uczniów i konkurs obfitowały w wiele ciekawych informacji na temat krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu języka, jak również krajoznawstwa krajów niemieckojęzycznych, i to właśnie było celem kulturalnych atrakcji przygotowanych na ten dzień. Organizatorzy mają nadzieję, że stał się on zachętą do realizacji podobnych inicjatyw w kolejnych latach.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~skutek , 10:28 14-04-2017,   -
jak możeta o tym pisać?, przecież dla partii rządzącej to język wroga
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~skutek , 10:28 14-04-2017,   -
jak możeta o tym pisać?, przecież dla partii rządzącej to język wroga
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również