2018-03-12T12:21:01+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Dzień Kobiet w ostrołęckim DPS-ie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. DPS
REKLAMA
0
0
0
8 marca był dniem szczególnym dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej przebywających w Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce. Zarówno panie pracujące w placówce jak i jej mieszkanki otrzymały serdeczne życzenia i upominki od panów z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

- Myślę, że w święcie kobiet nie chodzi o upominki, ale o taki gest wzajemnego szacunku i podkreślenia tego, że ten świat jest cudownie i pięknie stworzony dla tego, że są kobiety i są mężczyźni – mówi Grażyna Piersa, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce – Panie na co dzień w pracy wspierane są przez mężczyzn. Kobiety także pomagają panom w wykonywaniu ich zadań i to się przekłada później na dobrą atmosferę.

Obchody Dnia kobiet rozpoczęły się od spotkań w Zespołach Mieszkalnych. Panowie przygotowali dla pań mieszkających w DPS-ie, krótkie prezentacje słowno-muzyczne. Podczas nich recytowane były wiersze, życzenia i dowcipy. Oprócz tego na każdego mieszkańca czekał słodki poczęstunek.

Dzień ten upłynął nie tylko paniom, ale także i panom w radosnej atmosferze. Wszystkie kobiety mieszkające w DPS-ie 8 marca mogły poczuć się wyjątkowo. Dla wielu z nich święto to było wielkim przeżyciem.

- To był bardzo szczególny, wspaniały i miły dzień. Myślę, że ta uroczystość była zadowalająca dla wszystkich i się każdemu podobała. Jak mieszkałam jeszcze w swoim domu to miałam taki okres, że nie lubiłam tego święta, a w tej placówce polubiłam je i jestem zadowolona, że obchodzimy taką uroczystość – mówi pani Jadwiga, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej.

Tego dnia panie także uhonorowały panów mieszkających w placówce i w niej pracujących. Złożyły im najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mężczyzny przypadającego 10 marca.

- Panowie zasłużyli na te życzenia. Skoro oni w stosunku do nas zachowują się tak pięknie to my kobiety też musimy to docenić. Złożyliśmy im życzenia i wręczyliśmy im skromne upominki – mówi pani Hanna, pracownik Domu Pomocy Społecznej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.