2017-12-07T19:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

„Dzień Odblasków 2017” w Ostrołęce i powiecie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
0
0
0
Policjanci z Ostrołęki przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Odblasków 2017”. W ramach działań mundurowi namawiali do noszenia elementów, które w warunkach ograniczonej widoczności pozwalają kierowcy szybciej dostrzec pieszego i uniknąć potrącenia. Akcja była elementem projektu Komendy Głównej Policji pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze zaprosili do swojej siedziby uczniów ze Szkół Podstawowych w Białobieli i Szafrankach. Zaproszeni goście podczas wizyty zwiedzili,  m.in. pomieszczenie dyżurnego policji, by przyjrzeć się jak wygląda stanowisko dowodzenia, niebieski pokój, strzelnicę oraz siłownię. Najmłodsi  obejrzeli również sprzęt, który jest na wyposażeniu policji.

- Jednak głównym celem spotkania w „Dniu Odblasków” była pogadanka dotycząca bezpieczeństwa, która odbyła się w sali odpraw. Podczas jej trwania szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo pieszych. Omówiono także z najmłodszymi konieczność  korzystania z elementów odblaskowych. W tym celu zaprezentowano film profilaktyczny ukazujący różnice w widoczność osób korzystających i niekorzystających z odblasków – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Podczas spotkania każdy z uczestników otrzymał odblaski i zobowiązał się do ich noszenia na co dzień.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również