2017-02-03T09:33:45+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Dziś policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
1
Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze ostrołęckiej policji prowadzą akcję „Alkohol i narkotyki”. Działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Celem policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki” jest przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Policjanci z drogówki wykorzystają w działaniach dostępny sprzęt służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców, a także pojazdy nieoznakowane.

- Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji i jest powodem błędnej oceny odległości i prędkości. Nietrzeźwi kierowcy to śmiertelne zagrożenie na naszych drogach. W każdym przypadku, kiedy mamy informacje o takich kierowcach powinniśmy powiadamiać o tym policje. Być może dzięki takiemu zgłoszeniu uratujemy życie samemu nieodpowiedzialnemu kierowcy oraz innym zupełnie niewinnym użytkownikom dróg – mówi mł. Asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Działania potrwają do sobotniego poranka. Akcja „Alkohol i Narkotyki’’ to jedna z wielu inicjatyw policjantów skierowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~marek , 13:15 03-02-2017,   -
Tyle się trąbi w mediach o wypadkach po alkoholu, a dalej zdarzają się osoby, które mają to w d***e...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~marek , 13:15 03-02-2017,   -
Tyle się trąbi w mediach o wypadkach po alkoholu, a dalej zdarzają się osoby, które mają to w d***e...
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również