2017-01-10T11:10:35+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Europejskie święta według uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

fot. archiwum szkoły
0
1
0
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce przygotowali ciekawe przedstawienie ukazujące europejskie święta i tradycje z nimi związane.

Specjalnie z tej okazji szkolne mury odwiedzili znamienici goście. To właśnie oni opowiedzieli o świątecznych tradycjach wywodzących się z ich krajów. Z bożonarodzeniowymi zwyczajami zapoznali widownię m.in. goście z Niemiec - Albert Einstein (Juliusz Kosiorek), rodowity Bawarczyk (Norbert Kulesik), Claudia Schiffer (Małgorzata Mierzejewska), reprezentujący Francję - Jacqueline (Klaudia Krupka), Coco Chanel (Katarzyna Prusaczyk ), Wielką Brytanię - Eric Clapton (Jędrzej Ochenkowski), Hiszpanię - Roberto (Robert Tyc) oraz Rosję - Maria Szarapowa (Dagmara Krajewska).

Uczniowie I LO nie tylko zaśpiewali kolędy w językach wymieniowych krajów, ale również odegrali scenkę wigilijnej szopki w języku hiszpańskim, zatańczyli wraz z mikołajami i reniferami taniec do niemieckiej piosenki bożonarodzeniowej oraz wykonali autorski układ taneczny.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również