2017-07-31T14:10:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Festyn "Kolorowe Jarmarki" w Golance [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe
REKLAMA
0
0
0
Mieszkańcy Golanki, ale nie tylko oni, mieli okazję spędzić sobotnie popołudnie i wieczór na festynie pn. "Kolorowe jarmarki". To kolejna z cyklu imprez dla mieszkańców, organizowana w gminie Kadzidło. Na terenie świetlicy wiejskiej mieli okazję spędzić czas w sympatycznej atmosferze i w dobrym towarzystwie młodsi i starsi - o jednych i drugich pomyśleli bowiem organizatorzy. A sprawy organizacji wzięli na siebie: sołtys wsi Anna Skiba, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Golance, Centrum Kultury Kurpiowskiej  w Kadzidle, Kadzidlańskie Stowarzyszenie Kulturalne Bractwo. Wsparcia finansowego udzielił Powiat Ostrołęcki.

Festyn rozpoczął blok zabaw dla dzieci - z animatorami, którzy przy muzyce poprowadzili gry, zabawy i konkursy. Te ostatnie oczywiście z nagrodami. Były i festynowe stoiska z zabawkami, kolorowa wata cukrowa, a także wielka, nadmuchiwana zjeżdżalnia. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego także przyjechał z nagrodami - w tym, główną - rowerem. Żeby je zdobyć należało prawidłowo odpowiedzieć na pytania z tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczęście uśmiechnęło się do siedmioletniego Bartka, to on z festynu wrócił w rowerem. Z prezentem przyjechał także starosta - panie z miejscowego koła gospodyń otrzymały z rąk Stanisława Kubła i wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Anny Śniadach kuchenkę mikrofalową.

I korzystając z okazji starosta opowiedział o inwestycjach, które w powiat realizuje w gminie Kadzidło.

- Jedna jest już wykonana, odcinek od mostu do Golanki w stronę Gral - 1,6 km, firma Strabag właśnie odstawia  maszyny.  W trakcie robót: od Kadzidła do Golanki, do Sula zostanie zakończona w przyszłym roku. I jest jeszcze  trzecia inwestycja, na którą podpisałem umowę. Chodzi o drogę od tzw. dawnej mleczarni, od skrzyżowania do świetlicy w Golance. Jeszcze w tym roku zostanie wykonana - zapowiedział, składając także podziękowania samorządowi województwa mazowieckiego, na ręce radnego Mirosława Augustyniaka, który jak powiedział jest jedynym solidnym partnerem powiatu w  tych inwestycjach. - Gdyby nie pieniądze unijne i te przekazane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, to ścieżki przy drodze by pewnie nie było.

Nie zabrakło i artystycznych akcentów podczas festynu.  Ze sporym entuzjazmem został przyjęty konkurs "wolna scena". Jako pierwsi zaśpiewali w duecie Teresa Mielnicka z KGW w Babie i radny sejmiku woj. mazowieckiego Marian Krupiński. Śpiewały też Kurpianki z Golanki i Żurawinki.

Zabawa w najlepsze trwała do późnych godzin  wieczornych.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również