2017-03-01T11:25:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Finał 13. edycji kursu "Bądź Bezpieczna" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
0
W ostrołęckim Urzędzie Miasta odbyło się zakończenie trzynastej edycji kursu samoobrony dla kobiet "Bądź bezpieczna". Kurs, podczas którego przekazywano wiedzę o zagrożeniach czyhających na każdym kroku i obronie przed nimi, ukończyło 29 pań. Odebrały one certyfikaty oraz gratulacje od prowadzących zajęcia.

Kurs "Bądź bezpieczna" to nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także praktyka: kobiety mogły sprawdzić się na strzelnicy w Troszynie, odbyć szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej czy też poznać tajniki sztuk walki. Panie otrzymały specjalne dyplomy za ukończenie kursu, a także certyfikaty zdobycia wiedzy z pomocy przedmedycznej i wyróżnienia dla najlepiej strzelających od KSS Obrońca w Troszynie.

Podczas uroczystego zakończenia kursu panie otrzymały gratulacje m.in. od prezydenta Janusza Kotowskiego oraz komendanta miejskiego policji insp. Rafała Kubickiego. Wspominano także sytuację, która wydarzyła się na zajęciach z samoobrony, kiedy to uczestniczki kursu mogły na własne oczy przekonać się jak postępować z agresorem będącym pod wpływem używek. Była to sytuacja autentyczna, nie zaaranżowana, o czym pisaliśmy w naszym serwisie.

Uczestniczki przygotowały dla organizatorów drobne upominki oraz tort, na którym wyraźnie napisane było gdzie uderzać napastnika w przypadku zagrożenia. Jak zapowiedzieli organizatorzy, kolejna edycja kursu odbędzie się już wkrótce. Zapraszamy do galerii zdjęć z zakończenia 13. edycji.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również