2017-12-08T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Finał Szlachetnej Paczki już jutro

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
W ten weekend odbędzie się Finał Szlachetnej Paczki. Jest to czas, w którym darczyńcy przekazują pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Finał to niezapomniane emocje zarówno dla rodzin i darczyńców, jak i wolontariuszy.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej znanych projektów społecznych w Polsce. Od ponad 15 lat dzięki niemu pomoc trafia do rodzin potrzebujących wsparcia, ale walczących o zmianę swojej sytuacji.

W Ostrołęce Szlachetna Paczka działa od 7 lat. Od tego czasu w każdą jesień SuperW – wolontariusze Szlachetnej Paczki - odwiedzają zgłoszone rodziny. Na podstawie wypełnianych z nimi arkuszy przygotowują opis, który trafia do internetowej bazy dostępnej dla darczyńców.  W tym roku dwudziestu siedmiu Ostrołęckich SuperW odwiedziło ponad 70 rodzin. Około 40 opisów trafiło do internetowej bazy, a darczyńcy wybrali już 37 z nich.

W sobotę i niedzielę od godzin wczesnych, do nawet bardzo późnych, w magazynie, którego role pełni Szkołą Podstawowa nr 5 w Ostrołęce, wolontariusze czekają na darczyńców, przyjmują od nich paczki, aby później zawieść je do konkretnych rodzin.

Szlachetna Paczka jednoczy wielu ludzi, którzy chcą pomagać potrzebującym. Co roku Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce, udostępnia samochód, który pomaga SuperW przekazać paczki potrzebującym, a gdy przychodzi wnieść wersalkę na czwarte piętro, mięśniami służą wychowankowie z zakładu poprawczego w Laskowcu, oraz mężczyźni osadzeni w zakładzie karnym w Przytułach, którzy dodatkowo zawsze przygotowują ciepły posiłek dla wszystkich zaangażowanych. Na finale pomagają również pacjenci z ośrodka Monar w Ostrołęce, a tym roku pomocą będzie też służyć męska grupa różańcowa z parafii pw. Zbawiciela Świata. W ogólnej organizacji pomocy wolontariuszom udziela Samorząd Miasta, pozwala to między innymi na zakup materiałów, z których później SuperW własnoręcznie wykonują upominki dla darczyńców. Dzięki pracy tych ludzi, wiele z potrzebujących rodzin w Ostrołęce, może w okres świąteczny zapomnieć o codziennych problemach i cieszyć się wigilijną kolacją z najbliższymi.

Jednak Ostrołęczanie wciąż potrzebują darczyńców. Na stronie szlachetnej paczki widnieją trzy opisy rodzin, które podczas finału mogą nie otrzymać pomocy. Wolontariusze zaznaczają, że paczkę może przygotować każdy, samodzielnie, lub w gronie znajomych, a satysfakcja z pomagania innym jest niezapomnianym uczuciem. SuperW mają nadzieję, że pomoc trafi do wszystkich potrzebujących jej rodzin.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2