2017-05-29T14:32:53+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Finał VII  Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego w PWSIiP [ZDJĘCIA]

fot. archiwum szkoły
0
0
0
Rozstrzygnięto VII edycję Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Do zmagań przystąpiło około 200 uczniów z pięciu województw.

W siódmej edycji Konkursu organizowanego przez Instytut Informatyki i Automatyki PWSIiP w Łomży wzięło udział około dwustu uczniów z pięciu województw. Do finału zakwalifikowało się sto osób, a na podium, jako zdobywca najważniejszego trofeum, stanął Damian Werpachowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Puchar przechodni, dla szkoły, której uczestnicy zdobyli w całym konkursie najwyższą liczbę punktów, powędrował do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży.

- Matematyka to nauka pożyteczna, piękna, elegancka. Rozwija intuicję i wyobraźnię – mówił dr hab. Romuald Kotowski, Dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP oraz przewodniczący Komisji Organizacyjnej Konkursu, podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom.

Dwa pierwsze etapy konkursu odbyły się za pośrednictwem platformy internetowej. Uczestnicy mieli do rozwiązania 30 zadań. W finale zmierzyli się tylko z pięcioma zadaniami, ale za to o podwyższonej trudności i bardziej oryginalnymi niż zadania szkolne. Zwycięzcami okazali się licealiści z Białegostoku. Pierwsze miejsce zajął Damian Werpachowski z II LO w Białymstoku, który w ubiegłym roku także był zwycięzcą matematycznych zmagań.

- Pan Damian zajął także drugie miejsce w tegorocznym konkursie Infotest, organizowanym również przez Instytut Informatyki i Automatyki PWSIiP. Młody, zdolny człowiek. Oczywiście w naszym konkursie nie ma przegranych, wyłaniamy zwycięzców z grona najzdolniejszej młodzieży.  Pierwsze etapy konkursu nie mają ograniczeń terytorialnych, dlatego z roku na rok przybywa szkół, które chcą uczestniczyć w matematycznej rywalizacji - informuje Anna Chrzanowska z PWSIiP, współorganizatorka uczelnianych konkursów, matematycznego oraz informatycznego.

Drugie miejsce zajął Jacek Jakimiuk, także z II LO w Białymstoku, a trzecie Franciszek Budrowski z I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Nagroda Dyrektora Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP, dla najlepszego gimnazjalisty w Konkursie,  powędrowała do Tomasza Modzelewskiego z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży, który w finałowej rozgrywce uplasował się na wysokiej dwunastej pozycji. Wyróżnienia za najwyższą liczbę punktów zdobytych podczas wszystkich etapów otrzymali: ponownie Damian Werpachowski i Jacek Jakimiuk oraz Filip Wierzbowski z II Liceum im. Marii Konopnickiej w Łomży, zdobywca trzeciej nagrody w tegorocznym konkursie Infotest. Nagroda dla nauczyciela, którego drużyna w finale uzyskała najwyższą średnią punktów, przypadła Ewie Kiersnowskiej z II LO w Białymstoku.

Nagrody zwycięzcom, m.in. czytnik e-boków, tablety, dysk zewnętrzny, przenośny głośnik, ufundowali: Rektor PWSIiP, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Wójt Gminy Łomża oraz Zakład Usług Informatycznych NOVUM.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również