2017-10-12T09:38:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Gimbusy pod specjalnym policyjnym nadzorem

REKLAMA
2
0
0
Wzmożone kontrole tzw. gimbusów zapowiadają w najbliższym czasie funkcjonariusze ostrołęckiej policji. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów dojeżdżających do szkół, wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów czy też pijanych kierowców.

Ostrołęcka drogówka chcąc zwiększyć bezpieczeństwo i komfort uczniów od października 2017 roku do końca czerwca 2018 roku przeprowadzi szczegółowe kontrole tzw. gimbusów. Mają one na celu zapewnić bezpieczeństwo i komfort uczniom dojeżdżającym do szkół, których na terenie naszego powiatu jest naprawdę dużo. Dzieci i młodzież do szkoły dojeżdżają autobusami  często zakupionymi ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej tzw. Gimbusami, ale również i zwykłymi autobusami komunikacji publicznej, które na co dzień jeżdżą jako autobusy rejsowe. Efekty poprzednich działań wskazują, że bardzo często ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

W ramach działań policjanci będą kontrolować sposób przewożenia uczniów, stan techniczny pojazdów, jak również trzeźwość czy czas pracy kierowców. Będą weryfikować dobór wytypowanych przez kierujących miejsc zatrzymywania i postoju gimbusów w czasie wsiadania i wysiadania uczniów.

- Warto zaznaczyć iż każdy gimbus zostanie co najmniej dwukrotnie skontrolowany w każdym semestrze. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, w okresie dwóch tygodni będzie przeprowadzona ponowna kontrola -mówi sierż. sztab. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również