eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Gimbusy pod specjalnym policyjnym nadzorem

drukuj |
Dział: Ostrołęka
Tagi: Ostrołęka gimbus policja uczeń szkoła kontrola drogowa
Wzmożone kontrole tzw. gimbusów zapowiadają w najbliższym czasie funkcjonariusze ostrołęckiej policji. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów dojeżdżających do szkół, wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów czy też pijanych kierowców.

Ostrołęcka drogówka chcąc zwiększyć bezpieczeństwo i komfort uczniów od października 2017 roku do końca czerwca 2018 roku przeprowadzi szczegółowe kontrole tzw. gimbusów. Mają one na celu zapewnić bezpieczeństwo i komfort uczniom dojeżdżającym do szkół, których na terenie naszego powiatu jest naprawdę dużo. Dzieci i młodzież do szkoły dojeżdżają autobusami  często zakupionymi ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej tzw. Gimbusami, ale również i zwykłymi autobusami komunikacji publicznej, które na co dzień jeżdżą jako autobusy rejsowe. Efekty poprzednich działań wskazują, że bardzo często ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

W ramach działań policjanci będą kontrolować sposób przewożenia uczniów, stan techniczny pojazdów, jak również trzeźwość czy czas pracy kierowców. Będą weryfikować dobór wytypowanych przez kierujących miejsc zatrzymywania i postoju gimbusów w czasie wsiadania i wysiadania uczniów.

- Warto zaznaczyć iż każdy gimbus zostanie co najmniej dwukrotnie skontrolowany w każdym semestrze. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości, w okresie dwóch tygodni będzie przeprowadzona ponowna kontrola -mówi sierż. sztab. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

10012100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
październik 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.37 s.