2018-09-27T12:11:03+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ginące zawody w Kurpiowskiej Krainie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu  było organizatorem  imprezy  etnograficznej pn. "Ginące zawody". Po raz pierwszy odbyły się one w Kurpiowskiej Krainie w Wykrocie.

Warsztaty „Ginące zawody w Kurpiowskiej Krainie” rozpoczęły się w czwartek 20 września i trwały do soboty. W imprezie licznie uczestniczyły uczniowie ze szkół funkcjonujących na terenie powiatu ostrołęckiego.

Nad zalewem w Wykrocie swoje warsztaty rozłożyli rzemieślnicy z dziedziny wycinankarstwa, wyrobu pisanek, wykonywania kierców i kwiatów z bibuły, plecionkarstwa, garncarstwa, rzeźby, kowalstwa artystycznego, obróbki lnu, tkactwa, hafciarstwa, koronkarstwa, wyrobu masła, wypieku chleba oraz tradycyjnych byśków.

W ramach projektu odbyła się także nauka tańców kurpiowskich. Partnerami RCKK przy organizacji imprezy byli: marszałek województwa mazowieckiego, burmistrz miasta i gminy Myszyniec, Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Powiat Ostrołęcki był patronem warsztatów.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.