2017-09-11T12:27:59+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Goworowo: Pijany dziadek za kierownicą opla

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Funkcjonariusze policji z Goworowa zatrzymali wczoraj do rutynowej kontroli kierowcę opla. Sposób jego jazdy sugerował, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeczucie policjantów potwierdziło się – siedzący za kierownicą 70-latek był pijany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 września na terenie gminy Goworowo. Patrolujący drogi w tym rejonie policjanci zauważyli osobowego opla, którym kierował starzy mężczyzna. Sposób w jaki senior prowadził auto sugerował, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować, a ich podejrzenia potwierdziły się.

- Badanie trzeźwości wykazało w organizmie seniora 0,7 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy i niebawem odpowie on za swoje postępowanie przed sądem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Goworowie – poinformował nas asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Powyższy przypadek pokazuje, że gdy chodzi o nieodpowiedzialne zachowania „za kółkiem”, nie ma górnej granicy wieku. Jazda na „podwójnym gazie” przytrafia się zarówno młodym kierowcom, jak i seniorom. Dla tego typu zachowań nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia – każdy przypadek zasługuje na potępienie i adekwatną do czynu karę.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również