2018-02-15T11:16:24+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Gra „Parlament 2.0” i projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w ZSZ nr 3 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0
Uczniowie ostrołęckiej „trójki” wzięli udział w ciekawej grze zatytułowanej „Parlament 2.0”. Jest to symulacja pokazująca mechanizmy funkcjonowania polskiego systemu politycznego przygotowana przez wykładowców Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

We wtorek, 13 lutego w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce odbyły się pierwsze z zajęcia warsztatowe realizowane przez Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu. Poprowadzili je Piotr Kazimierski i Mateusz Perowicz. W zajęciach uczestniczyło około 40 uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas warsztatów młodzież wzięła udział w grze „Parlament 2.”. Jest to ciekawa symulacja ukazująca polski system polityczny.

Celem gry było pokazanie jakie mechanizmy rządzą polskim systemem politycznym, jakie relacje panują pomiędzy partiami, Sejmem i Radą Ministrów. Uczestnicy zostali podzieleni na partie, których celem było ustalenie priorytetów, podział budżetu i rozdysponowanie resortów. Warsztaty dostarczyły cennej wiedzy dotyczącej polityki, a także pozwoliły nabyć wiele ważnych umiejętności, takich jak kreowanie wizerunku, sztuka przemówień.

Projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu realizowany jest w ZSZ nr 3 w ramach kształtowania postaw patriotycznych, a także aktywizowania młodzieży do podejmowania inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.