2017-06-01T11:08:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

I Szachowe Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa okazał się najlepszy w I Szachowych Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego. W rywalizacji przeprowadzonej w Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie odniósł komplet sześciu zwycięstw i pokonał kolejnych dwóch ostrołęczan.

Drugie miejsce zajął Marcin Chojnowski, a trzecie Paweł Krajewicz. Obaj szachiści odnieśli po pięć zwycięstw. Tuż za podium uplasował się również z pięcioma triumfami na koncie kolejny ostrołęczanin Dariusz Gadzała. Kolejne miejsca w rywalizacji open zajęli Piotr Obiedziński z Łomży, Paweł Bakiera z Ostrołęki, Ryszard Jastrzębski z Ostrołęki, Zbigniew Zajewski z Ostrołęki, Paweł Obiedziński z Łomży, a dziesiątkę domknął Marcin Hryszkiewicz z Wyszkowa.

W gronie juniorów najlepszy okazał się Kacper Rydel z Wąsewa, który rywalizował wraz z zawodnikami z kategorii open i zapisał na swoim koncie trzy zwycięstwa.

W zawodach w oddzielnych kategoriach rywalizowały dzieci. W gronie najmłodszych szachistów do lat 8 najlepsi okazali się Daniela Rydzewska z Olsztyna i Alan Dobkowski z Ostrołęki. W kategorii dzieci do lat 12 zwyciężył Jakub Firmuga z Łomży, przed Wojciechem Tadrzakiem z Ostrołęki i Kacprem Popielarczykiem z Kadzidła.

- Cieszę się bardzo z faktu, że szachiści z tylu miejscowości znaleźli czas i zawitali na szachowe zmagania do Lelisa - podkreśla główny organizator imprezy dyrektor CK-BiS Bartosz Podolak. - Mam nadzieję, że impreza z roku na rok będzie się rozwijała i przyciągała do rywalizacji coraz więcej szachistów z powiatu ostrołęckiego. Widać, że wśród mieszkańców również naszej gminy jest zapotrzebowanie na szachowe imprezy.

Nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników ufundowało m.in.: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.