2017-09-06T14:35:35+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

II Festiwal Muzyczny Ostrołęckie Operalia i koncert Warszawskie Dzieci w OCK

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Już 10 września kulminacja obchodów 20-lecia Ostrołęckiego Chóru Kameralnego i II Festiwalu Muzycznego Ostrołęckie Operalia. W sali widowiskowej OCK zobaczymy spektakl zatytułowany „Warszawskie Dzieci”.

Na tych barykadach nie tylko walczono. Tu też toczyło się codzienne życie...Wśród powstańców były tysiące młodzieży, nawet dzieci. O nich właśnie opowiada spektakl oparty na piosenkach napisanych podczas dni walk. Żadna inna wojna nie pozostawiła tylu pięknych pieśni i piosenek. Bohaterskie, wzniosłe, jak "Hej, chłopcy bagnet na broń", „Warszawskie Dzieci” czy "Marsz Mokotowa", zawadiackie, jak "Pałacyk Michla", śmieszne, jak popularna "Siekiera, motyka", często żartobliwe – zwłaszcza te o dziewczynach: "Dorota", "Sanitariuszka Małgorzatka", "O, Barbaro", albo romantyczne i tęskne, jak "Deszcz jesienny" - długie lata zakazane w powojennej Polsce, dziś stanowią niezwykle trwały, emocjonalny dokument tamtych 63 dni.

Premiera spektaklu Filharmonii Traugutta miała miejsce z okazji 40 rocznicy Powstania Warszawskiego. Spektakl w aktualnej odsłonie powtórzono w Chicago w 70. rocznicę Powstania. Mistrzowskie aranżacje Włodzimierza Korcza doskonale podkreślają rόżnorodne nastroje i treści powstańczych piosenek, a reżyseria Ryszarda Cieśli i oryginalne kostiumy nadadzą temu wydarzeniu niepowtarzalnego uroku i przeniosą widzów do powstańczej Warszawy.

W niedzielę 10 września w Ostrołęckim Centrum Kultury, o godz. 17:00 na finał Festiwalu zobaczymy wersję sceniczną i kostiumową tego niezwykłego spektaklu. Wydarzenie to będzie jednocześnie głównym punktem obchodów 20-lecia Ostrołęckiego Chóru Kameralnego. Wstęp wolny.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również