2019-02-09T17:52:33+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -

II liga. Pech Trójki! O wyniku zdecydowała ostatnia minuta i... rzuty karne

Najlepszy komentarz
~Kibic , 09:51 10-02-2019,   -
Kuchczyński to brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2007 roku .
odpowiedz   •   oceń :
Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka rozpoczęli już drugą część rozgrywek II ligi. Ostrołęczanie zagrali dziś z Orlętami Zwoleń i byli bardzo blisko kompletu punktów na wyjeździe. Zabrakło naprawdę niewiele, ale to gospodarze cieszyli się wygraną po rzutach karnych.

W drugiej fazie sezonu grają po cztery najlepsze drużyny z grup A i B. Trójka zajęła miejsce czwarte i ma prawo gry w drugoligowej elicie. Jak dziś pokazali ostrołęczanie, nie zamierzają się poddawać. Mimo tego, że do Zwolenia pojechali jedynie w 11-osobowym składzie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze,którzy po 16 minutach prowadzili 11:8. Wtedy jednak mieliśmy znakomity okres gry ostrołęckiej Trójki. Podopieczni trenera Rafała Niećki rzucili sześć bramek z rzędu i wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Mało tego, zachowali je do końca pierwszej połowy, wygrywając ją 19:16.

W drugiej połowie Trójka miała sporego pecha, bowiem prowadzenie udało się utrzymywać przez niemal całe 30 minut... Właśnie, niemal całe. Dopiero w 55. minucie gospodarze wyrównali na 32:32, lecz chwilę później było już 36:34 dla Trójki. Wybiła 60. minuta meczu, lecz w ostatnich 60 sekundach to gospodarze dwukrotnie trafili do siatki, wyrównując wynik i sprawiając, że o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

Niestety, więcej sił na rzuty karne zachowali gospodarze i mogą oni poszczycić się wygraną i... niesamowitym come-backiem. Przegrywać dwiema bramkami na minutę przed końcem i wygrać mecz - to cechuje najlepszych.

W zespole Trójki najwięcej bramek - 13 - zdobył Michał Deptuła. W ekipie Orląt najskuteczniejszy był były reprezentant Polski Patryk Kuchczyński - 11 goli.

Orlęta Zwoleń - Trójka Ostrołęka 36:36 (16:19), k. 2:0

Trójka Ostrołęka: Dworak, Lesiński, Obidziński 6, Deptuła 13, Kosiński 4, Frąckiewicz, Dmowski 3, Wojdyna 2, Niećko 8, Gawkowski.