2018-12-22T20:59:12+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 0%
Ostrołęka,

IMGW ostrzega: Złe warunki drogowe. Gdzie trzeba uważać?

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
2
0
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia o złych warunkach drogowych dla kilku województw, w tym także dla Mazowsza. Będzie bardzo ślisko, możliwe są duże opóźnienia powodowane przez utrudnienia w ruchu.

O ostrzeżeniach IMGW informuje m.in. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W komunikacie służb meteo cytowanym przez RCB jest mowa m.in. o oblodzeniu chodników i jezdni województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim oraz mazowieckim. Wszystko to za sprawą niżu znad Dani, który odpowiadał będzie za pogodę w przedświąteczny weekend.

Sobota i niedziela to na Mazowszu głównie opady deszczu i deszczu ze śniegiem przy temperaturze oscylującej w ciągu dnia na poziomie 0 do 3 stopni a w nocy spadającej -4. Odczucie chłodu potęgował będzie dodatkowo wiatr wiejący w porywach z prędkością do około 70 km/h.

Obowiązujące m.in. dla Mazowsza, Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego ostrzeżenie I stopnia wydane przez IMGW oznacza, że na terenie tym występować mogą niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące straty materialne oraz zagrożenie dla życia i zdrowia, Radzimy zachować szczególną ostrożność.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.