2015-04-02T00:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Impreza charytatywna "Podaj rękę": Stefan Szczepłek i Andrzej Strejlau w Ostrołęce!

REKLAMA
Andrzej Strejlau (fot. wikipedia.org)
2
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 00:07 02-04-2015,   -
Deyna Kazimierz! Nie rusz Kazika bo zginiesz :)
odpowiedz   •   oceń :  
W sobotę 11 kwietnia w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbędzie się impreza charytatywna "Podaj rękę", celem której będzie pomoc dla Oli i Krystiana - dzieci, które wymagają specjalistycznej pomocy lekarskiej. Gośćmi specjalnymi będą znany dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek oraz były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Andrzej Strejlau!

Szczepłek i Strejlau przeprowadzą konferencję o jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii reprezentacji Polski Kazimierzu Deynie. W panelu o tytule "Deyna - Piłkarz Legenda" wspominać będą oni najważniejsze momenty z kariery piłkarskiej wybitnego reprezentanta Polski. Konferencja może być nie lada gratką dla lokalnej społeczności, która znana jest z kibicowania Legii Warszawa. Deyna jest bowiem jedną z legend tego klubu. Andrzej Strejlau również w swojej karierze trenerskiej prowadził "Wojskowych", jednak 75-letni trener najbardziej znany jest z prowadzenia reprezentacji Polski w latach 1989-1993. Stefan Szczepłek to z kolei znany dziennikarz i komentator sportowy, autor wielu książek o historii piłki nożnej, w tym biografii Kazimierza Deyny.

Dyskusja o królu strzelców Igrzysk Olimpijskich w Monachium nie będzie jedyną atrakcją imprezy "Podaj rękę". Po konferencji odbędą się charytatywne koncerty zespołów Nie Oni Jedni, The BL Blues Band oraz Main Street.

Priorytetem akcji będzie zdrowie Oli i Krystiana. Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na leczenie, które zwiększy szanse maluchów na normalne życie. Czteroletnia Ola choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jej terapia opiera się na leku Synacthen, który trzeba sprowadzać z zagranicy. Krystian ma nowotwór złośliwy (Neuroblastoma IV stopnia). Chłopiec musi przejść innowacyjną terapię za granicą, która nie jest niestety refundowana przez NFZ.

Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.30.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 00:07 02-04-2015,   -
Deyna Kazimierz! Nie rusz Kazika bo zginiesz :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również