eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

InQbator 2017: Warsztaty dla dzieci i młodzieży trwają w najlepsze [ZDJĘCIA]

drukuj |
Dział: Ostrołęka
Tagi: Ostrołęka InQbator Teatralny 2017 festiwal teatrów warsztaty teatralne Galeria Ostrołęka
fot. www.ostroleka.pl
fot. www.ostroleka.pl
Paradą przez ulice Ostrołęki rozpocznie się jutro oficjalnie ósma edycja Festiwalu Teatralnego InQbator. Jednak już od kilku dni trwają działania okołofestiwalowe, przeznaczone dla młodzieży i członków ostrołęckich zespołów tanecznych i scenicznych biorących udział w trzydniowym wydarzeniu.

Tradycyjnie podczas długiej przerwy prezentowane są na terenie szkół średnich etiudy teatralne, przenoszące w pobliże codzienności świat tańca, ruchu i gry aktorskiej. W ramach tegorocznej edycji warsztaty taneczne prowadzi znakomita tancerka i choreograf młodego pokolenia Alisa Makarenko. Artystka, na co dzień związana z tańcem współczesnym przenosi jego elementy do ćwiczeń tancerzy ostrołęckich zespołów folklorystycznych. Pod przekorną nazwą „Ludowe  love” kryją się zajęcia, po których tancerze, jak sami mówią, poznają istnienie mięśni, o których wcześniej nie wiedzieli.

W Galerii Ostrołęka odbyło się też spotkanie z Włodzimierzem Neubertem, znanym krytykiem i znawcą teatru, blogerem występującym pod pseudonimem „Chochlik kulturalny” poświęcone pisaniu o teatrze.

Młodzież szkół średnich, a zwłaszcza uczestników warsztatów z Włodzimierzem Neubertem zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na recenzję ze spektaklu. Oprócz nagrody regulaminowej ufundowanej przez samorząd miasta, będzie też niespodzianka ze strony „Chochlika kulturalnego” i publikacja najlepszej recenzji.

Aby wziąć udział w konkursie należy przyjść w dniach 14-15 września 2017 r. na któryś ze spektakli Festiwalu Teatralnego InQbator i napisać z jednego z tych spektakli recenzję, liczącą od 4 tys. do 8 tys. znaków ze spacjami.  Następnie trzeba wysłać recenzję na adres: inqbator@um.ostroleka.pl , podając swoje dane -  imię i nazwisko, informację o szkole i klasie i numer telefonu. Recenzje można przesyłać tylko do 16 września 2017 r. do godz. 10:00 !

Zachęcamy też do udziału w paradzie rowerowej! Puść wodze fantazji i przystrój swój rower, aby zaprezentować go podczas inaugurującej Festiwal Teatralny InQbator Parady pt.„Cykliści”, która przejedzie dnia 14 września 2017 r.o godz. 18.00 z placu gen. J. Bema w okolice sceny przy Domu Handlowym Kupiec.


Galeria do artykułu :

1001-100


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.06 s.