2017-09-13T10:22:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

InQbator 2017: Warsztaty dla dzieci i młodzieży trwają w najlepsze [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
0
0
0
Paradą przez ulice Ostrołęki rozpocznie się jutro oficjalnie ósma edycja Festiwalu Teatralnego InQbator. Jednak już od kilku dni trwają działania okołofestiwalowe, przeznaczone dla młodzieży i członków ostrołęckich zespołów tanecznych i scenicznych biorących udział w trzydniowym wydarzeniu.

Tradycyjnie podczas długiej przerwy prezentowane są na terenie szkół średnich etiudy teatralne, przenoszące w pobliże codzienności świat tańca, ruchu i gry aktorskiej. W ramach tegorocznej edycji warsztaty taneczne prowadzi znakomita tancerka i choreograf młodego pokolenia Alisa Makarenko. Artystka, na co dzień związana z tańcem współczesnym przenosi jego elementy do ćwiczeń tancerzy ostrołęckich zespołów folklorystycznych. Pod przekorną nazwą „Ludowe  love” kryją się zajęcia, po których tancerze, jak sami mówią, poznają istnienie mięśni, o których wcześniej nie wiedzieli.

W Galerii Ostrołęka odbyło się też spotkanie z Włodzimierzem Neubertem, znanym krytykiem i znawcą teatru, blogerem występującym pod pseudonimem „Chochlik kulturalny” poświęcone pisaniu o teatrze.

Młodzież szkół średnich, a zwłaszcza uczestników warsztatów z Włodzimierzem Neubertem zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na recenzję ze spektaklu. Oprócz nagrody regulaminowej ufundowanej przez samorząd miasta, będzie też niespodzianka ze strony „Chochlika kulturalnego” i publikacja najlepszej recenzji.

Aby wziąć udział w konkursie należy przyjść w dniach 14-15 września 2017 r. na któryś ze spektakli Festiwalu Teatralnego InQbator i napisać z jednego z tych spektakli recenzję, liczącą od 4 tys. do 8 tys. znaków ze spacjami.  Następnie trzeba wysłać recenzję na adres: inqbator@um.ostroleka.pl , podając swoje dane -  imię i nazwisko, informację o szkole i klasie i numer telefonu. Recenzje można przesyłać tylko do 16 września 2017 r. do godz. 10:00 !

Zachęcamy też do udziału w paradzie rowerowej! Puść wodze fantazji i przystrój swój rower, aby zaprezentować go podczas inaugurującej Festiwal Teatralny InQbator Parady pt.„Cykliści”, która przejedzie dnia 14 września 2017 r.o godz. 18.00 z placu gen. J. Bema w okolice sceny przy Domu Handlowym Kupiec.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również