2017-12-06T12:51:50+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Intensywny listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Wyjątkowo intensywnie upłynął listopad w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie. Młodzież uczestniczyła w licznych projektach i konkursach edukacyjnych i prozdrowotnych.

W Zespole Szkól Powiatowych w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod patronatem starosty ostrołęckiego. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Układ nerwowy człowieka”. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu  szkół powiatowych i  podstawowych  z oddziałami gimnazjalnymi.  Laureatem konkursu został Bartosz Prosiński, uczeń klasy pierwszej technikum.

Młodzież ze szkoły wzięła  udział także w innych konkursach powiatowych, z których wrócili z wyróżnieniami i cennymi nagrodami. I tak, w konkursie ortograficznym,  organizowanym w Zespole Szkół Powiatowych  w Myszyńcu, pierwsze miejsce zajął Dominik Tyszka, w  konkursie pt. „ Żyj zdrowo”, organizowanym przez ZSP w Goworowie  Małgorzata Sokołowska zajęła trzecie  miejsce.

Z kolei 20 listopada  na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się V edycja konferencji  „Narodowe wyzwania w rolnictwie”. Wzięło w niej udział czterech uczniów klasy czwartej wraz z opiekunem, p. Beatą Podbielską. Konferencja ta to największe zorganizowane w Polsce spotkanie z rolnikami, w którym co roku bierze udział ponad 1000 uczestników.

24 listopada w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów.

Stypendystką z ZSP w Czerwinie została  Małgorzata Krystyna Sokołowska - uczennica II klasy technikum. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

Uczniowie ZSP w ostatnich  dniach listopada odwiedzili również Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach oraz Cmentarz Powązkowski – zabytkową nekropolię  w Warszawie, kino na Targówku, w którym obejrzeli film pt. „ Najlepszy”. Po filmie odbyła się pogadanka na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2