2017-11-07T10:35:39+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

IX Konkurs Biologiczny w ZSP w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
W Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod patronatem starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Układ nerwowy człowieka”.

Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań biologią człowieka jako dziedziną najbliższą każdej istocie ludzkiej, pogłębianie i ugruntowanie wiedzy.

- Dzięki konkursowi mamy okazję zauważyć wyzwania, które stają przed współczesną nauką. Rozwój genetyki stwarza wiele nowych możliwości, ale także i zagrożeń. Ważne jest zachowanie właściwych proporcji między badaniami genetycznymi, a konsekwencjami modyfikacji genetycznych - mówią organizatorzy.

W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół powiatowych i  podstawowych   z oddziałami gimnazjalnymi. Odpowiadali na 50 pytań testowych, mieli na to godzinę. Konkurs przygotowała Martyna Rólka, nauczycielka biologii w ZSP w Czerwinie. Fundatorem nagród dla zwycięzców był starosta ostrołęcki.

W kategorii Zespoły Szkół Powiatowych, pierwsze miejsce  zdobył Bartosz Prosiński z ZSP w Czerwinie, drugie Edyta Frączyk z ZSP w Goworowie, trzecie - Diana Ścibek z ZSP w Myszyńcu. W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, pierwsze miejsce zajęła  Anna Godlewska z ZPO w Wąsewie, drugie -  Kinga Pazik z  PSP w Rząśniku Włościańskim, trzecie  Klaudia Jaworska z ZPO w Wąsewie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.