2018-06-12T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Jak usunąć przebarwienia i uchronić się przed nimi w przyszłości? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat przebarwień!

REKLAMA
REKLAMA

Jak usunąć przebarwienia? Popularne metody usuwania przebarwień

Istnieje kilkanaście różnych metod usuwania przebarwień skórnych. Każda z nich powinna być jednak dostosowana bezpośrednio do rodzaju przebarwień, z jakimi mamy do czynienia. Płytkie przebarwienia posłoneczne czy potrądzikowe możemy postarać się usunąć przy pomocy specjalnego kremu rozjaśniającego przebarwienia, peelingu chemicznego czy mikrodermabrazji. W przypadku głębokich przebarwień, do których należą m.in. przebarwienia starcze, usuwanie powinno odbywać się przy pomocy silniej działających metod, np. fotoodmładzania IPL, krioterapii czy laserowego usuwania przebarwień. Warto jednak zaznaczyć, że spośród wszystkich metod usuwania przebarwień, to właśnie laseroterapia przynosi najlepsze efekty w pozbywaniu się tego mankamentu urody.
 
Laserowe usuwanie przebarwień - rodzaj lasera ma znaczenie
 
Usuwanie przebarwień przy pomocy urządzeń laserowych to metoda, która cieszy się bardzo dużym uznaniem nie tylko wśród pacjentów, lecz także lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. To przede wszystkim ze względu na możliwość szybkiej i precyzyjnej redukcji niedoskonałości, bez potrzeby narażania skóry na szereg niepożądanych skutków ubocznych. Na rynku medycznym możemy jednak spotkać kilka rodzajów laserów, które można wykorzystać przy zabiegu usuwania przebarwień, w tym lasery frakcyjne, nanosekundowe czy najnowocześniejsze lasery pikosekundowe. Na które z urządzeń warto zwrócić dziś szczególną uwagę? Obecnie na podium stoją zdecydowanie lasery pikosekundowe, które dzięki najkrótszej wiązce światła laserowego są w stanie działać precyzyjnie na zmianę w głębokich warstwach skóry, ograniczając jednocześnie do minimum ryzyko przegrzania skóry. Lasery pikosekundowe, w tym PicoSure i Discovery Pico rekomendowane przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, to prawdziwym przełom w dziedzinie laseroterapii - pozwalają na przeprowadzenie niemalże bezbolesnych, niezwykle szybkich i skutecznych zabiegów, nie narażając pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji. Wystarczy kilka zabiegów, aby pozbyć się nawet najbardziej uporczywych i głębokich plam.
 
Jak uchronić się przed przebarwieniami w przyszłości?
 
Musimy pamiętać o tym, że jednorazowe usunięcie przebarwień posłonecznych lub potrądzikowych nie gwarantuje nam trwałej ochrony przed pojawieniem się plam pigmentacyjnych. Przebarwienia są mankamentem urody o charakterze nawrotowym, w związku z czym mogą bardzo szybko z powrotem pojawić się na naszej skórze. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, a dokładnie jej skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Kremy z wysokim filtrem należy stosować nie tylko podczas tradycyjnego opalania, lecz także w czasie zwykłego wyjścia na miasto. Jeżeli przebarwienia były w naszym przypadku wynikiem przebytego trądziku, poza wysoką ochroną przed słońcem, warto też regularnie stosować kosmetyki dostosowane do rodzaju swojej cery i unikać ,,usuwania” powstałych na nowo zmian trądzikowych na własną rękę.
 
Więcej informacji na temat usuwania przebarwień znajdziesz na stronie:
 
https://klinikamiracki.pl/zabieg/leczenie-melasmy-i-przebarwien-pico-sure/